Testování zahájeno. Nový vzhled Facebook webu s tmavým režimem se blíží

nový Facebook web

Facebook na nový web nalákal své uživatele již v dubnu loňského roku. Má mnohem více připomínat současnou mobilní aplikaci s více prostorem kolem jednotlivých prvků a jasnějšími ikonami. Taky má přinést velmi žádaný a očekávaný tmavý režim. Jak se zdá, společnost před několika hodinami spustila první vlnu testování tohoto nového webdesignu, která se týká vybraného vzorku “pár procent uživatelů”. Informuje o tom americký server CNET. Globální spuštění pro všechny uživatele by pak mělo proběhnout ještě “před jarem“. Tak že by do roka a do dne?

facebook nové prostředí web tmavý režim

Zajímavé je, že Facebook prý nový web při testování neukáže stávajícím uživatelům, ale podle všeho náhodně vybírá jen mezi lidmi, kteří se na sociální síť přihlašují poprvé v životě. Po registraci se jim zobrazí dotaz, zda chtějí otestovat “Nový Facebook”. Když budou souhlasit, dostanou se mimo jiné také k možnosti přenastavit si design právě i na verzi s tmavým pozadím. Toto omezení na nové uživatele nám přijde poněkud zvláštní, jelikož se tím Facebook připravuje o případný feedback od lidí, kteří mají možnost porovnávat.

Těžko říct, co za touto strategií stojí. Taky může jít pouze o první vlnu, která potrvá jen pár dní a poté se rozšíří i na stávající uživatele. Počkáme si a uvidíme. Zatím také nemáme informace o tom, že by mělo probíhat nějaké širší testování tmavého režimu i v mobilní aplikaci. U ní se snad dočkáme finálního řešení ve stejném termínu.

Těšíte se na nový design Facebooku?

Zdroj: CNET

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)