Menu

Novinky v Google Mapách – offline režim a 3D zobrazení objektů

Na základě pozvání společnosti Google jsme se dnes zúčastnili živého přenosu z akce, která se konala při příležitosti představení nových funkcí služby Google Mapy (Google Maps). Událost se konala v San Franciscu a začínala v 18:30 našeho času. Co jsme se dozvěděli? Google na této akci představil novinky, kterých se ve službě Google Mapy dočkáme již brzy (v rámci týdnů). Celou akcí provázel Brian McClendon, viceprezident Google Map. Podle informací, které Brian McClendon poskytl, bylo v roce 2006 nafoceno jen 37%plochy naší planety, v současné době toto číslo vzrostlo na 75%. Ze začátku se věnoval především historii služby a jejímu vývoji. Poté postupně předával slovo dalším spolupracovníkům z týmu Google Map, kteří představili následující novinky, které si Google pro mapy přichystal.

 

Google StreetView batoh

Google StreetView batoh

Hlavní představené novinky

  • spuštění aplikace Map Maker, kde sami uživatelé mohou přidávat silnice, místa, …
  • budou vylepšovány tzv. “indoor maps” (mapy budov)
  • asi největším trhákem bude možnost používat Mapy v režimu offline – uložením mapových podkladů v uživatelem označeném výřezu mapy
  • snímky určené pro StreetView jsou pořizovány auty, koly, sněžnými skůtry, vozíčky Trolly (Google Art Project) a speciálními batohy
  • Google přinese kvalitnější 3D mapy (na videu vypadaly úchvatně), objeví se také na Androidu i na iOS
  • 3D mapy jsou pořizovány pomocí letadel a speciálního hardware přímo od společnosti Google
  • Google Mapy mají již přes miliardu aktivních uživatelů

 

Google Mapy 3D

Google Mapy 3D

 

Komentáře

Marksuperb

Marksuperb

6.6.2012 21:08

Předpokládám že StreetView a další serepetičky budou za chvíly placený …

DiGi

DiGi

6.6.2012 21:18

A víte, že Nokia má takhle udělanou Prahu už asi půl roku?

http://maps3d.svc.nokia.com/webgl/index.html

jirka05

jirka05

6.6.2012 21:23

Konečně offline!!!!!!!

Nexus

Nexus

6.6.2012 21:25

Kdo tvrdí že to nevíme? :D Já bohužel musím konstatovat, že už mě Svět Androida začíná srát. Ty informace, jsou vždy buď nepravdivé, nekompletní, chybné a nebo s hrubkami.

Rox

Rox

6.6.2012 21:31

nebudou online!!!! budete si pouze moct stáhnout větší plochu, než je tomu ted…celý stát si nestáhnete a jestli bude fungovat offline výpočet, to taky nikdo neví….

adsamcik

adsamcik

6.6.2012 21:54

Ale Nokie nemá moc kvalitní. Ta Praha je stará tušim něco mezi 1-2 lety. Pokud se podíváte na střechy budov tak jsou celkově pokroucené a kvalita je poměrně nízká, to by již po těch několika letech měl mít Google vychytané

adsamcik

adsamcik

6.6.2012 21:55

btw Google tyhle věci nebude dávat placené asi nikdy. Mají neuvěřitelné příjmy z reklamy a reklama jen tak nezmizí, takže toho bych se nebál

Pascalwb

Pascalwb

6.6.2012 22:36

Pekne pekne, vsak tie votky z lietadiel su aj v BA napr v mapach. Ale hlavne tie online mapy su dobre, apple si ide robit vlastne mapy tak musel google nieco vytiahnut.

Mira

Mira

6.6.2012 23:00

To 3D je lexus, jak se takove mapy vyraby?

A jake mesta uz v 3D jsou?

renoar

renoar

7.6.2012 0:04

Dokud si nestáhnu celý stát do paměti telefonu, ale jen nějaký úsek (ať už vetší či menší, tak to stále nebude ono.
Ale na druhou stranu, to co google nabízí zdarma je přece perfektní služba, téměř bez chyby. Pokud s tím má někdo problém, ať si koupí nokii nebo iPhone, každý má právo volby a né nadarmo se říká “darovanému koňovi na zuby nehleď”

OptimusKuba

OptimusKuba

7.6.2012 8:07

Ty offline mapy už jdou teď nebo to bude někdy v budoucnu? Všiml sem si, že se mi stáhla aktualizace map, ale zatim sem neměl čas to vyzkoušet.

Jivo

Jivo

7.6.2012 9:59

Offline rezim pouzivam ke spokojenosti uz asi rok. JE to v labs a jen ctverex 10x10mil. Je to ale pak jen vektorova mapa, tazke zadne navadeni, zadne hledani nic. Ale pokud si cil ulozite jako favourite, tak neni problem. Bohuzel to neumi cachovat cestu atd. Ale pokud si mapu prohlidnete, tak meritko asi 20km\palec si pamatuje sama a na prujezd staty je to super. Opravdu poslednich asi 6mesicu navigace vubec nepouzivam.
Trosku problem je v tom, ze to cachesovani se po par dnech zrusi. Mapy se jeste ale drzi v nejake interni nepopsane cache a teprve pak se vymazou. Jinak ten labs umoznuje jen 10 ctvercu.

smrk

smrk

7.6.2012 10:09

Zatim je moznost stahnout pouze malou oblast o rozloze cca 16 ctverecnich kilometru (aspon myslim, na androidu je to pry v mapach nabo navigaci pod polozkou google labs v menu). Offline mapy s vetsi rozlohou stazene oblasti a prijemnejsi spravou stazenych map by (jak je v clanku uvedeno) mely byt pristupne v radu tydnu. Osobne si myslim, ze zde bude moznost stahnout podklady pro konkretni stat a pokud to neudela primo Google, tak se urcite najde spousta nadsencu, kteri to predpripravi.

smrk

smrk

7.6.2012 10:11

aha tak prispevek od Jiva tu rozlohu upresnil, dik :)

Vstepik

Štěpán Víteček 0

11.6.2012 21:02

TO Mira: 3D mapy jsou pořizovány pomocí letadel a speciálního hardware přímo od společnosti Google ;-) Ve 3D je například San Francisco.

RSS (komentáře k článku)