Xiaomi uvedlo eBook Reader Pro. Kolik skoro osmipalcová čtečka stojí?

novinka čtečka Xiaomi eBook Reader Pro

Společnost Xiaomi “doma” v Číně představila svou novou čtečku eBook Reader Pro. Jak název napovídá, jde o vylepšenou verzi dřívějšího modelu. Konkrétně eBook Readeru s šestipalcovým e-ink displejem z loňského listopadu. Verze Pro přichází se stejnou technologií, která je typická právě pro čtečky, nicméně nabídne 7,8palcovou úhlopříčku. Novinka Xiaomi eBook Reader Pro má přitom rozlišení 1872 x 1404 pixelů, jemnost 300 bodů na palec a 24 úrovní jasu včetně určování chladného a teplého světla.

novinka Xiaomi eBook Reader Pro

Xiaomi uvedlo, že nový model čtečky odpovídá formátu A5 a přitom je praktický pro přenášení. Tloušťka je 7 milimetrů a hmotnost jen 251 gramů. Po plném nabití by měla novinka Xiaomi eBook Reader Pro vydržet až 70 dní. V rámci předprodejů se bude čtečka v Číně prodávat za 1099 yuanů, tedy cca 3 600 Kč. Standardní cena má nakonec být 1299 yuanů, v přepočtu zhruba 4300 Kč. Uvidíme, jestli se s touto cenou objeví i v globálních obchodech. Zatím jsme ji na prodejních serverech nenašli.

Jaký máte názor na elektronické čtečky?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)