Vadí vám nošení roušky? A tuto revoluční vychytávku od LG jste viděli?

novinka PuriCare Wearable Air Purifier

Jihokorejská firma LG představila na konci srpna pro dnešní dobu velmi zajímavé zařízení. Filtrační čističku vzduchu, kterou ale nepostavíte jen tak do rohu pokoje. Namísto toho se nasazuje na obličej stejně jako roušku či respirátor. Novinka jménem PuriCare Wearable Air Purifier vypadá na první pohled jako něco, co byste asi nosit nechtěli. Disponuje ovšem velmi zajímavými schopnostmi. Základem filtrace jsou například velmi kvalitní H13 HEPA filtry. Tím ale samozřejmě výčet nekončí.

Největší výhodou zařízení je speciální patentovaný senzor, který ovládá dva přítomné ventilátory. Pozná sílu a tempo dechu nositele a podle toho upraví tah větráčků. Nadechování i vydechování je tak mnohem snazší a pohodlnější než u běženého respirátoru nebo dokonce látkové roušky. Elektroniku pohání 820mAh baterie, která vydrží až osm hodin provozu při nízkém vytížení ventilátorů. Novinka PuriCare Wearable Air Purifier má speciální i ochranné pouzdro. To umí vysílat UV záření, které zabíjí bakterie a může brzdit i viry, a navíc je propojitelné s mobilní aplikací. Skrze ni je možné získávat například informace o tom, kdy je na čase vyměnit filtry. Cenu tohoto unikátního zařízení zatím neznáme, ale na trh by se mělo vydat už nyní na podzim.

Pořídili byste si něco takového namísto roušky či respirátoru?

Zdroj: LG

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)