Nové verze Androidu budou častější. Android 7.1 tu může být i do čtvrt roka

Android Nougat – náhleďák

Google v pondělí opravdu vydal plnou verzi operačního systému Android, jak jsme očekávali a zmiňovali v článku “Android 7.0 Nougat již v pondělí? Pravděpodobně ano“. Spolu s oficiálním uvedením nové verze Androidu jsme se ale také dočkali vyjádření Googlu, dle kterého by chtěl vydávat nové verze Androidu častěji než jednou do roka. Mohli bychom se tak velkých updatů dočkávat i čtyřikrát do roka.

Další verze bude Android 7.1

O další verzi, která pravděpodobně ponese číselné označení 7.1, se dozvídáme přímo z vývojářské konzole pro hlášení problémů. Vývojáři si totiž všimli, že ve filtru verzí Androidu je kromě čerstvé verze 7.0, dostupná také verze 7.1. Vývojáři tedy očekávají, že první “developer preview” nové verze Androida dorazí co nevidět.

Nové verze Androidu - 7.1

I drobný posun o desetinou čárku může v operačním systému znamenat zásadnější změny. Takovou změnou by mohlo být například další API, nesoucí číslo 25. Je pravděpodobné, že právě na toto API jsou v současnosti testovány ještě nepředstavené letošní Nexusy.

Google po množících se dotazech uvedl, že první “vývojářský náhled” ponese označení MR1 a bude uvolněn letos během podzimu. Zahraniční zdroje tedy očekávají, že by se tak mohlo stát spolu s představením letošních Nexusů.

Nové verze Androidu budou častěji? Vývojáři se zblázní

Jestliže výrobci nedokáží reagovat na vývoj operačního systému do jednoho roka, jak asi budou stíhat vydávat aktualizace čtyřikrát za rok? Všichni moc dobře víme, že se někteří výrobci nestydí prodávat smartphony i s dva roky starou verzí systému Android.

Nové verze Androidu

Tento nový směr Googlu by ale mohl přece jen pohnout s mlýnskými koly, protože výrobci budou doslova donuceni vývoj urychlit. Teď už to nebude jen o tom, že nestíhají vydat novou verzi, ale také o délce trvání softwarové podpory. Pokud během roku Google vypustí čtyři nové verze Androidu, za dva roky běžné záruky půjde například o sedm verzí systému, které měl váš telefon obdržet.

Možná bude tato v celku agresivní strategie působit. Také dobře víme, že Google není zrovna nadšen z pomalé práce výrobců, takže možná právě tento krok bude klíčem k úspěchu. Výrobci tak pravděpodobně budou nuceni najmout mnohem více zdatných vývojářů. Zda by se to pak mohlo v důsledku promítnout do konečné ceny zařízení je ale pro nás smrtelníky nepředvídatelné.

Zdroj: androidpolice.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)