Nové USB 3.2 odhaleno: Bude až 2x rychlejší

USB 3.2

Již brzy přijde nová verze USB 3.2, opět se bude zrychlovat, a to až dvakrát oproti předchozí verzi USB 3.1. Kompletní představení se chystá na září.

USB 3.2 zrychlí až na 20 Gbit/s

Dobrou zprávou je to, že pokud máte USB 3.1 druhé generace a k tomu kabely, tak je s novou verzí nebudete muset nahrazovat. Se změnou na USB 3.2 se počítalo. Kabely mají totiž čtyři páry vodičů, které se využívají pro přenos dat. U USB 3.1 gen 2 se využívají “jen” dva páry vodičů, u nové verze se pak budou využívat všechny čtyři páry. Díky tomu se zrychlí přenos z 10 Gbit/s na 20 Gbit/s.

USB-C USB-C

I díky tomu je pak zajištěna vzájemná kompatibilita se staršími USB-C, než se toto nové USB dostane do telefonů, tak to bude nějakou dobu trvat. U většiny letošních vlajkovým modelů můžeme vidět USB ve verzi 3.1, stejně tak to bude pravděpodobně i na podzim. V roce 2018 už bychom ale mohli vidět první modely s novou verzí USB.

Těšíte se na rychlejší verzi, nebo vám momentální rychlost dostačuje?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)