Nové tlačítko Domů bude na Nexusech 2016 animované a vyvolá Asistenta

nove_tlacitko_domu_ico

Stále častěji se objevují dohady o tom, jak Google změní prostřední tlačítko v navigační liště. Podle dosavadních zvěstí má být nové tlačítko Domů animované, o čemž jsme psali poprvé na konci června, kdy začala tato informace kolovat. Tehdy jsme ale vyslovili přesvědčení, že: “Vizuální změna tlačítka Domů rozhodně podle obrázku nepůsobí nijak dramatickým ani revolučním dojmem. Z hlediska používání a funkčnosti pak patrně nebude mít vůbec žádný dopad.” Poslední zprávy však ukazují, že přeci jen něco bude jinak.

Na snímcích launcheru, které jsme přinesli v úterý, to sice vypadalo, že se Google nakonec oprostil od experimentů s animacemi a nové tlačítko Domů vlastně nebude nijak nové. V noci na dnešek však server Android Police přišel s informacemi, které tuto domněnku vyvracejí. Asi nejzásadnějším argumentem je animace, na které je zachyceno chování tlačítka. Podívejte se sami.

nexus2cee_flower_loop2_thumb

Nač Google potřebuje nové tlačítko Domů?

Jak vidíte, animace, která promění kolečko ve čtyři barevné tečky, se spouští dlouhým podržením tlačítka Domů. Můžeme předpokládat, že důvodem k této poměrně radikální změně vzhledu a chování je podpora připravované funkce Google Assistant, kterou vyhledávací gigant v minulosti několikrát promoval právě čtyřmi barevnými tečkami. V současnosti je dlouhé podržení tohoto prvku dedikováno funkci Google Now On Tap, která se patrně v Androidu 7.0 Nougat dočká nějakých změn.

Podle zdroje přitom v případě, kdy vypnete Chytré karty Google, tyto čtyři tečky z tlačítka zcela zmizí. To je docela přesvědčivý důkaz, že tyto tečky jsou neoddělitelně spjaty s Google Now/Assistant/čímkoli jiným. Google Assistant by měl nabídnout rychlejší přístup k věcem, jako jsou úkoly, budíky či hledání míst v okolí.

Je téměř nesporné, že novým provedením tlačítka a jeho funkcemi se budou chlubit letošní Nexusy. Zatím však není jisté, zda nové tlačítko Domů přijde na starší zařízení Nexus jako součást Androidu 7.0. Nicméně jako vždy v podobných případech platí, že nic není oficiální, dokud to není oficiálně potvrzeno či oznámeno. Google může provést ještě řadu úprav a změn, takže je klidně možné, že navigační lišta bude ve stejném provedení, jako dosud.

Co říkáte na animované tlačítko Domů vy? Není proti dosavadnímu strohému a konzervativnímu pojetí už moc barevné a “veselé?” Podělte se o své dojmy a názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, 9to5google.com, androidheadlines.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)