Lepší rozlišení a pohodlí. HTC VIVE uvedlo headsety Pro 2 a Focus 3

nové headsety HTC VIVE Pro 2 Focus 3

Společnost HTC VIVE představila nové headsety s modelovými označeními Pro 2 a Focus 3. Oba přitom lákají například na 5K rozlišení a 120° zorný úhel. HTC VIVE Pro 2 nabídne 120Hz displej a například i inovativní optickou sestavu integrující pro každé oko dvě čočky místo jedné. Oba nové produkty disponují plynulým nastavením vzdálenosti očí (IPD), komfortním systémem uchycení na hlavě a také perfektním předozadním vyvážením.

Meet VIVE Pro 2 | VIVE

Meet VIVE Pro 2 | VIVE

Důležitou novinkou modelu Pro 2 je i využití technologie Display Stream Compression, na jejíž optimalizaci a zároveň historicky prvním nasazení ve VR pracovalo HTC společně s firmami AMD a NVIDIA. Díky ní lze maximální vizuální kvality dosáhnout i při připojení skrze DisplayPort 1.2. Výrazné zlepšení obrazu si tak vychutnají i majitelé starších grafických karet. Novinka je plně kompatibilní i s veškerým příslušenstvím standardu Steam VR.

Slibují celodenní pohodlný provoz

HTC VIVE Focus 3 pak představuje řešení pro firemní VR. Zákazníci se prý mohou těšit na špičkový obraz, zvuk, ergonomii a zcela přepracovaný inside-out tracking i ovladače. Profesionálním nárokům podle výrobce odpovídá i použití prémiových materiálů a konstrukční řešení umožňující celodenní provoz a snadné sdílení headsetu více uživateli. V případě tohoto modelu byl použit displej s frekvencí 90 Hz. Ozvučení využívá dva měniče pro každé ucho a k dispozici je také potlačení hluku.

Introducing VIVE Focus 3 | VIVE

Introducing VIVE Focus 3 | VIVE

Dlouhou životnost a spolehlivost zajišťuje šasi z hořčíkové slitiny, která je o 20 % lehčí a o celých 500 % odolnější než plast. Výdrž je 15 hodin na jedno nabití. Výpočetní výkon headsetu zajišťuje speciálně optimalizovaná verze čipsetu Qualcomm Snapdragon XR2. Chlazená pomocí 15W měděné heat pipe a větráku, který teplo odvádí aktivně z headsetu. A kolik nové headsety HTC VIVE Pro 2 a Focus 3 stojí? První samostatný headset vyjde na 19 900 Kč a už je v prodeji. Plná sestava HTC VIVE Pro 2 obsahující základnové stanice standardu Steam VR 2.0 a ovladače VIVE Controllers bude dostupná od 4. srpna 2021 za cenu 37 490 Kč. VIVE Focus 3 bude dostupný 24. června 2021 za cenu 37 590 Kč, jejíž součástí je i 24 měsíců Business záruky.

Jaké VR headsety už jste vyzkoušeli?

Zdroj: TZ HTC VIVE

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)