Nové chytré boty od Alphabetu vás zváží a dokážou detekovat i pády

verily alphabet chytre boty

Společnost Verily patří podobně jako Google pod konglomerát Alphabet. Nedávno jsme od této společnosti mohli vidět chytré hodinky s podporou EKG. V současné době ale vyvíjí několik projektů. Jeden z dalších produktů budou chytré boty, které dokážou automaticky uživatele zvážit a zároveň mají senzory pro detekci pádů.

Společnost Verily má další zajímavá projekt. Chytré boty mají několik funkcí

Vypadá to, že v oblasti chytré přenosné elektroniky bude hrát detekce pádů stále větší roli. V minulém roce jsme tuto funkci mohli vidět u chytrých hodinek Apple Watch. Nyní se stejná funkce chystá i do chytrých bot od Verily. Jeden z hlavních důvodů, proč se detekce pádů začne objevovat stále více, má spojitost s generací “Baby boomers”. Po 2. světové válce se díky ekonomické prosperitě USA rodilo v americké velké množství děti. Jenže tato generace se v současnosti dostává do důchodového věku.

Xiaomi-chytre-boty-na-behaniV minulosti už jsme mohli vidět chytré boty Xiaomi.

A podle výzkumů jsou nejčastější příčinou úmrtí a zranění v důchodovém věku právě pády. Proto společnosti investují do nových technologií, které v případě pádu můžou informovat záchrannou službu.

Nové chytré boty nebudou určeny k fitness ani jiným sportům. Kromě detekce pádů, dokážou rovněž osobu vážit. Jde o další z projektů, které Verily tvoří. Většina z nich má společné to, že jde na první pohled o nenápadné věci, které ale mají plno senzorů. V minulosti jsme mohli vidět projekty jako kontaktní čočky pro měření glukózy, nebo speciální lžíci pro osoby s poruchami pohybového systému.

Jsou podle vás podobné chytré boty užitečné?

zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)