TOPlist

Nova Video Player: sledujte filmy a videa na Androidu

nova player android

Většina výrobců mobilních telefonů a tabletů sice dává do základní výbavy nějaký přehrávač multimediálních souborů, ten však nemusí vždy stačit. Pokud hledáte alternativu, která vás nebude nic stát, můžete filmy a videa na Androidu sledovat v přehrávači Nova Video Player.

Obsah článku

Co Nova Video Player slibuje?

Jedním z hlavních kladů této aplikace je skutečnost, že je open source – tedy má otevřený zdrojový kód. Odborníci tak mohou zkontrolovat, že skutečně dělá jen to, co deklaruje, a neprovádí něco, co byste od přehrávače nečekali.

Dalším pozitivem je, že Nova Video Player umí přehrávat filmy nejen z paměti telefonu či paměťové karty, ale také ze síťových úložišť (NAS), FTP serverů či externích USB disků. Všechna videa seskupuje do jedné knihovny, takže jsou dostupná na jednom místě bez ohledu na jejich fyzické uložení. Aplikace podporuje hardwarovou akceleraci a poradí si s formáty videí MKV, MP4, AVI, WMV, FLV a titulků SRT, SUB, ASS a SMI. Z dalších vlastností pak jmenujme:

  • Režim „audio boost“ pro zvýšení hlasitosti
  • Noční režim s dynamickou úpravou hlasitosti
  • Okamžitý přístup k nedávno přidaným a nedávno přehrávaným videím
  • Možnost procházet filmy podle jména, žánru, roku, délky a hodnocení
  • Procházení seriálů podle sezón a epizod
  • Podpora procházení složek

Jak sledovat filmy a videa na Androidu?

Po spuštění aplikace požádá pouze o přístup k úložišti a nabídne bohatou postranní nabídku, přes kterou můžete procházet filmy, seriály, všechna videa a poslední přidaná či přehrávaná. Samostatně jsou zde zástupci externích úložišť.

Pokud přehráváte videa z domácího diskového pole, pak oceníte možnost jejich jednoduchého přidání do knihovny. Aplikace nejprve sama prozkoumá síť a nabídne počítače a servery, které by mohly sdílet soubory přes zvolený protokol. Podporován je SMB, UPnP a FTP. Po přihlášení stačí otevřít složku a nechat ji přes kontextovou nabídku indexovat.

Tím zařadíte její obsah do knihovny a Nova Video Player k němu dohledá další informace, včetně plakátů. Kromě vyhledávání může v rozhodování, jaké filmy a videa si na Androidu pustíte, pomoc také řazení. Vedle názvu můžete řadit podle roku natočení, délky, hodnocení či data přidání do knihovny. V případě seriálů se můžete těšit na automaticky doplněné názvy jednotlivých dílů.

Po otevření zvolené položky jsou k dispozici další údaje – zpravidla datum premiéry, hodnocení dle IMDB a stručný popis. Nechybí podrobnosti o souboru (délka, velikost, rozlišení, kvalita zvuku) a k dispozici je také možnost stažení českých titulků.

Samotný přehrávač pak nabízí vše, co můžete při sledování videí potřebovat: rychlý posun v čase, pozastavení a opětovné spuštění, nastavení hlasitosti či úpravu jasu. Pokud vám nebude sedět zvuk s obrazem, můžete ho o několik sekund posunout.

Nova Video Player: sledujte filmy a videa na Androidu Nova Video Player: sledujte filmy a videa na Androidu

Velmi příjemná je možnost přehrávat videa v plovoucím okně, takže můžete koukat na film, a přitom si třeba psát s kamarády nebo provádět jinou činnost. K dispozici je také funkce pro přehrávání všech souborů ve složce, což využijete například v situaci, kdy chcete zhlédnout několik dílů seriálu po sobě.

Resumé

Aplikace Nova Video Player není jen obyčejným přehrávačem. Její silnou stránkou je propojení s internetovými službami, díky kterým dokáže získat například plakáty, popisky a titulky k filmům.

Mění tak obyčejnou aplikaci téměř v multimediální centrum, které vám umožní nejen sledovat filmy a videa na Androidu, ale také vybírat a dozvídat se užitečné informace. Dalším silným faktorem je podpora síťových úložišť, díky které snadno přehrajete film z počítače, serveru, diskového pole či obdobného síťového prostředku. Uživatelské rozhraní je moderní, nabízí mnoho funkcí, avšak nezahlcuje uživatele zbytečnostmi. Téměř hned je jasné, co musíte stisknout, abyste se dostali ke kýženému cíli.

Nova Video Player je zcela zdarma, neobsahuje reklamy ani nákupy v aplikaci. Po čtyřech týdnech v Obchodě Play zaznamenal tento přehrávač více než pět tisíc stažení a má průměrnou známku 4,5. Instalační balíček velký 26 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.2 a novějším. Nova Video Player jsme představili v rámci našeho pravidelného cyklu Nejnovější aplikace z Google Play.

NOVA Video Player
NOVA Video Player

Jak sledujete filmy a videa na Androidu?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)