Menu

Nová verze Gallery Lock s podporou češtiny

Skvělá aplikace pro ochranu Vašeho soukromí vyšla v nové verzi 2.7, jež přináší podporu českého jazyka. Skryjte Vaše choulostivé obrázky či videa a nebudete míž již nikdy strach, že Vám kamarádi, jimž telefon půjčíte, vyšťourají v galerii soubory, které neměly spatřit světlo světa.

 

Vlastnosti aplikace:

  • Roztřídění souborů do složek
  • Prohlížení skrytých souborů v aplikaci
  • Skrývání fotek a videí přímo z galerie Vašeho telefonu
  • Skryté soubory lze sdílet a jednoduše editovat
  • Funkce SlideShow skrytých souborů
  • Aplikaci lze zaknout pomocí hesla, gesta, bezpečnostní otázky a speciálního ‘stealth módu
  • …a mohem víc!

Gallery Lock
Morrison Smart Software.
Verze2.7 (22. 3. 2012)
Velikost1,9 MB
2.2+


Zdarma


50,98 Kč

Tato zprávička byla zaslána čtenářem (Adam Novák) portálu SvetAndroida.cz pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

[Upravil: Jan Dolejš]

 

Komentáře

Scalex

Scalex

23.3.2012 15:18

Aplikace naprd. Ve skutečnosti totiž nic nezašifruje. Choulostivé obrázky dál zůstávají volně přístupné, program jim pouze změní příponu. Čili pokud se někdo dostane třeba k vaší SD kartě, tak můžete mít v GalleryLocku jakkoli složité heslo… jemu stačí najít soubory s tou správnou příponou, přejmenovat to zpět na JPG a uvidí všechno. Je to taková ochrana opravdu jen pro případ, že telefon dáváte z ruky jen na chvíli a dotyčný nemá možnost si s tím víc pohrát. Ale jinak je to k ničemu – to si v QuickPicu nastavím, které složky má zobrazovat a které ne a funkčně to vyjde nastejno.

A druhá věc – nevím jak teď, ale ještě nedávno tahle aplikace měla velmi nepatřičné permissions (například oprávnění vytáčet telefonní čísla a odesílat SMSky) – to je dost velká hrozba. Autor aplikace by teoreticky mohl nechat váš telefon vytáčet placené linky nebo odesílat premiové SMS. Přitom program takové permissions rozhodně k ničemu nepotřebuje. Dal bych si na to velký pozor.

Ondra

Ondra

23.3.2012 15:36

Však také nemá soubory šifrovat, ale skrývat.

Osobně ji používám a nikdy mi nikam “nezavolala” ano “neposlala SMS” (btw. oprávnění na posílání SMS nemá a oprávnění na vytáčení je kvůli “Stealth modu”, kde používáte vytáčení pro vstup do aplikace.

Tvrzení “Dát si velký pozor na apps, který mají oprávnění na vytáčení čísel, či odeslání SMS” je to samé, jako kdybych tvrdil, abyste si dal velký pozor na aplikace, které mají oprávnění na “UPRAVIT/SMAZAT OBSAH ÚLOŽIŠTĚ USB UPRAVIT/SMAZAT OBSAH KARTY SD”, páč vám aplikace může smazat celou kartu… Vy nepoužíváte žádnou aplikaci, která má oprávnění na vytáčeni? I když to oprávnění podle vás POTŘEBUJE? Jaký je v tom rozdíl, zda jí nepotřebuje či potřebuje? V obou případech je stejné riziko!

Samozřejmě se tu nebavím o aplikacích, které už na pohled vypadají, že jsou nebezpečné a komentáře i hodnocení na Google Play tomu odpovídá.

A když si v QuickPic (což bych musel používat, abych získal možnost skrývání souborů) skryjete obrázky, tak stačí pustit jinou app a obrázky jsou opět viditelné. Tato aplikace skryje soubory tak, že je jiná aplikace nezobrazí. Další výhoda je, že má vlastní prohlížeč skrytých souborů, takže nemusíte soubory “dešifrovat” pokaždé, když si je chcete prohlédnout :)

Scalex

Scalex

23.3.2012 16:03

Tak riziko zneužití je samozřejmě možné vždycky, ale přeci jen mi to právo na vytáčení čísel sedí víc k dialeru než k prohlížeči obrázků. 8^)

GalleryLock jsem měl a používal (dokonce koupenou verzi), ale zklamalo mě právě to, že to skrytí je tak nedokonalé. Ano, pokud stojím v hloučku kamarádů a půjčím jim telefon, aby se podívali na fotky, tak pak to svoji úlohu plní – nedostanou se k citlivým fotkám. Na druhou stranu pokud telefon někde zapomenu, tak se někdo (když bude chtít) k těm souborům dostane velice snadno. Dochází pouze k přejmenování přípon, názvy souborů zůstanou a podle nich se dá snadno dohledat fotka (případně trochu chytřejším správcem souborů, který umí nahlížet do obsahu souboru, se dá dohledat soubor, který má v prvních bajtech zakódovaný řetězec JFIF, čímž snadno odhalíme přejmenovaný JPEG).

Uvítal bych, kdyby GalleryLock fungoval podobně, jako na desktopech funguje TrueCrypt. Tj. že by na kartě nebo v interní paměti telefonu existoval jeden obrovský soubor (nebo by soubor mohl být dynamický a narůstat spolu s novým obsahem), který by byl důkladně zašifrovaný a obrázky by se ukládaly do něj. Fungovalo by to stejně jako nyní – obrázky by se daly prohlížet pouze v GalleryLocku, nahrávání obrázků do galerie by mohlo probíhat stejně jako nyní, tj. z jakéhokoli prohlížeče pomocí Sdílení, no a navíc bych měl jistotu, že obrázky jsou opravdu důkladně zašifrované a bez hesla se k nim nelze žádným způsobem dostat. Na kartě nebo v paměti bude jediný soubor (třeba o velikosti několika set megabajtů) a jeho zašifrovaný obsah nebude ničím čitelný. I relativně slabá šifra, kterou výpočetní výkon telefonu v pohodě zvládne, bude dostačující.

No… ale to bych asi tohle měl spíš napsat autorovi. Protože jeho řešení mi přijde stěží na půl cesty a přitom by to mohl být opravdu výborný nástroj, jaký na Androidu nemá konkurenci.

Ondra

Ondra

23.3.2012 18:14

To je jasné, taky mám u určitých aplikací strach a nejdřív se ptám, než stahuju a na druhou stranu mám v telefonu aplikace, u kterých ani nevím, co mají za práva protože jsou ‘uživateli ověřené’ a bez špatných ohlasů :-)

Stejně tak u Gallery Lock jsem se nezajímal k čemu má přístup, zkrátka podle marketu – hodně srážení, pozitivní komentáře – jsem neměl obavy :-)

Gallery Lock mam též koupené a kupoval jsem to s tím, že potřebuju skrýt (ne šifrovat obsah) obrázky a z podobných aplikací mi tato sedla nejvíce ;-)

Ty funkce, co píšete by byly určitě skvělé, jen je otázka, zda to lze udělat (nevyznám se v tom).
(S autorem jsem komunikoval dost a teď pracuje na jiné featuře a nevím, jestli by vůbec chtěl aplikaci předělávat – každopádně autor “žije” kolem 21+ hodiny, tak mu můžete zkusit napsat)

Kdyť jsme u toho ztracení mobilu, tak v tu chvíli by mě spis vadily jiné věci, než skryté obrázky, k jejichž zobrazení je navíc potřeba trochu snahy (teď už vím, že ne moc :-D). Ale takové sms (dobře ty mám pod heslem), kontakty, osobní údaje, kreditka na marketu – ke které je velmi snadný přístup a dopad bolestivý :-D, E-mail účty a vlastně celý Google účet…. Samozřejmě by vadilo i ty fotky, ale řekl bych, že většinu takových fotek, co lidé skrývají, tak skrývají hlavně před svým okolím, tzn. že by jim ani tak nevadilo, kdyby fotky viděl někdo, kdo je vůbec nezná (můj názor). :-!

“Omluvte chyby, píšu na mobilu se zaplym PowerAmpem, tak klávesnice trošku nestíhá… :-D”

Scalex

Scalex

23.3.2012 20:40

Ano, taky jsem na Marketu nenašel jinou aplikaci s takovouto funkčností. A taky mi šlo primárně o skrytí obrázků. Ovšem pohybuju se dost často ve společnosti technicky zdatných lidí a proto jsem psal o nebezpečí zapomenutí telefonu (ne ztráty, ale třeba zapomenutí na stole při návštěvě u kamaráda). Dovedu si představit, že zvídavý kamarád během chvilky zkopíruje celý obsah SD karty a pak už si to může v klidu zkoumat i poté, co mi telefon vrátí. A tím způsobem, jakým GalleryLock schovává obrázky, se toho před průměrně schopným uživatelem moc neschová. Pomohlo by, kdyby program ty soubory přejmenoval celé (nejen změna přípony, ale i názvu) a nějak “poškodil” – tj. podstrčil by tomu souboru falešnou hlavičku, takže i po přejmenování souboru zpět na JPG by soubor nešlo otevřít jakýmkoli prohlížečem obrázků, ale dalo by se to otevřít jen v GalleryLocku po zadání patřičného hesla. Je to sice ochrana, kterou by schopnější geekové překonali, ale každý takový další stupeň ochrany by tomu programu hodně prospěl. Aplikace, když jsem ji kupoval, stála tuším 60 korun… v téhle cenové relaci už bych takovou lepší funkčnost čekal.

Zkusím to nějak sesmolit anglicky a napsat autorovi. Je to sice dost práce, ale podle mě by to mohl nabídnout jako další verzi (vedle GalleryLock by mohla existovat GalleryCrypt) – dva různé přístupy, dvě placené appky, větší výdělek. 8^)

x888

x888

10.11.2012 19:30

Kde tam vidíte češtinu?

Anelka

Anelka

7.6.2015 20:30

Zdravím,
Tahle aplikace se mi zdála jako velmi dobra, fotky jsem skryla, nastavila skryty mod, ovšem ted už se k fotkam nemam jak dostat, pokud vytacim onen 4-mistny kód který jsem si zvolila tak volané cislo neexistuje…:( zvladl by mi někdo poradit?
Dekuji

josef2665

8.7.2016 18:00

mám podobný problém jako anelka, nemohu se dostat přes skryty mod k fotkam. kdyz zadam 4-mistny kod, tak volane cislo neexistuje …
poradite?
diky.

RSS (komentáře k článku)