TOPlist

Nová Tesla Model 3 Performance je tady. Těšíte se na super jízdu?

tesla model 3 performance
  • Tesla představila novinku, Tesla Model 3 Performance
  • Nabízí maximální rychlost 262 km/h a zrychlení 0-100 km/h za 3,1 sekundy
  • Lze ji koupit i v Česku za cenu od 1 367 990 Kč, dodání je v květnu až červnu

Tesla je společnost, kterou není třeba dlouze představovat. Její vozy se staly prakticky synonymem pro elektromobily. Nyní přichází s novinkou, modelem Tesla Model 3 Performance. Co nová Tesla nabízí? Je osazena zatím nejvýkonnější pohonnou jednotkou, která díky 460 koním pod kapotou umožní zrychlení z nuly na sto za 3,1 sekundy a dále dokáže zrychlovat až na 262 km/h. To ale zkoušejte jen na okruhu nebo na německých dálnicích.

Tesla Model 3 Performance

The New Model 3 Performance

The New Model 3 Performance

Výkon

Model 3 Performance (2024) má pohon všech kol s výkonem až 460 koní/723 Nm s dojezdem 528 km dle WLTP. Zrychlení 0-100 km/h zvládá za 3,1 sekundy a maximální rychlost je 262 km/h.

LWTP

WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure) je metodika pro měření spotřeby paliva a emisí vozidel, která poskytuje realističtější údaje odpovídající skutečným jízdním podmínkám. Na rozdíl od starších metod zahrnuje různé jízdní režimy a dynamické situace, jako je rychlejší zrychlení.

tesla model 3 performance výkon

Pokročilá aerodynamika

Přední a zadní maska, zadní difuzor a spoiler z uhlíkových vláken společně pomáhají snižovat odpor vzduchu a zlepšují vyvážení vztlaku při vysokých rychlostech.

aerodynamika

Citlivé ovládání

Zbrusu nový systém adaptivního tlumení zajišťuje vynikající přilnavost vozu Model 3 Performance k silnici, takže můžete bez obav projíždět zatáčky s maximální kontrolou a komfortem.

ovládání

Mód na okruh

Track Mode V3 je speciální režim na okruhy a umožní přizpůsobit vyvážení ovládání, prvky stability i regenerativní brzdění a nastavit si tak vůz podle svých představ.

režim na okruh

Kovaná performance kola

Lehká, stupňovitě uspořádaná kola zajišťují ostřejší reakci při zatáčení, lepší trakci při výjezdu ze zatáček a jsou optimalizována pro dojezd a pohodlí.

kovaná performance kola

Brzdy performance

Větší brzdové kotouče, třmeny a brzdové destičky Performance poskytují vyšší brzdnou sílu a konzistentní brzdění ve všech rychlostech.,

brzdy performance

Nový vylepšený performance podvozek

„Na míru šitý podvozek a hardware odpružení jsou vyladěné tak, aby poskytovaly intuitivní a bleskovou odezvu na podněty řidiče,“ uvádí Tesla na svém webu. Konkrétně by mělo jít o adaptivní podvozek s tlumiči, který zajišťuje lepší ovladatelnost, bez obětování komfortu.

podvozek

Větraná sportovní sedadla

Mají nový design a vylepšené boční opěradla se sedákem, který člověka s přehledem udrží na místě i v ostřejších zatáčkách. Nechybí ani ventilace a vyhřívání pro vyšší komfort.

sportovní sedadla

Prémiový interiér

prémiový interiér

Dostupnost

Tesla Model 3 Performance si můžete objednat už nyní na stránkách Tesly. Cena začíná na 1 367 990 Kč, ale v konfigurátoru si můžete vybrat doplňkovou výbavu jako například lepší autopilot nebo světlý interiér a pak se cena poněkud zvedne. Dodání slibuje Tesla na květen – červen letošního roku. Při objednání zaplatíte 6000 Kč jako nevratný poplatek.

Líbí se vám nová Tesla Model 3 Performance?

Zdroj: Tesla

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)