Zajděte si k doktorovi pro radu přes mobil. Server uLékaře.cz vydal aplikaci

mobilní aplikace uLékaře.cz

Možnost, jak probrat svůj zdravotní stav s odborníkem a nemuset k němu osobně přijít, je v aktuální chvíli skoro k nezaplacení. Tuto službu v podobě online konzultací poskytuje server uLékaře.cz už více než deset let. K webové poradně nyní přidávají autoři projektu také mobilní aplikaci pro Android i iOS. Ta bude umět zprostředkovat stejné služby jako dosavadní web. Mimo jiné to znamená, že se skrze ni můžete spojit s více než 300 specialisty a řešit s nimi jak tělesné, tak i duševní zdraví. Největší výhodou existence mobilní aplikace uLékaře.cz je, že uživatel v podstatě nemusí ani vstát z postele, aby se s doktorem o základních věcech poradil. To se ale pochopitelně hodí jen v některých případech, které nevyžadují fyzickou kontrolu.

Nutno podotknout, že služba je vzhledem ke svému účelu placená. Za 99 korun dostanete odpověď ve standardní době do 24 hodin. Za 199 korun si můžete vyžádat odpověď do šesti hodin. Nejlépe jsou na tom pak uživatelé, kteří mají ke službě přístup díky zaměstnaneckým benefitům. Ti neplatí nic a odpověď mají od praktického lékaře do šesti hodin také. Případně do tří dnů od jiného specialisty. Zajímavé je, že rady v tomto případě mohou dostávat bezplatně i členové rodiny. V současné situaci nabízí aplikace také bezplatné konzultace v oblasti nákazy koronavirem.

uLékaře.cz
uLékaře.cz

Nárůst uživatelů kvůli pandemii a stavu nouze

Po vstupu do mobilní aplikace uLékaře.cz se uživatele chopí virtuální sestra. Položí mu pár jednoduchých otázek a pomůže co nejlépe popsat zdravotní problém. Popis je možné doplnit fotografií nebo lékařskou zprávou, které jdou přidat přímo do aplikace. Praktický lékař odpoví do ve výše zmíněných termínech a poradí, jak dále postupovat. Specialista napíše maximálně do pěti dní, bude-li jeho názor potřeba (bez dalšího poplatku). Pokud odborníci doporučí osobní návštěvu lékaře, služba k němu může pacienta objednat.

mobilní aplikace uLékaře.cz služby

„Aktuálně evidujeme nárůst využití našich služeb zhruba o 120 %. Jde o 150-200 konzultací denně a kapacity lékařů stále posilujeme. V nejbližších dnech a týdnech jsme schopni odbavit násobně vyšší množství konzultací. Lidé se nejčastěji radí v souvislosti s kožními či gynekologickými problémy. Někdy potřebují vysvětlit laboratorní výsledky či lékařskou zprávu, ale v ordinaci se nestihli na vše potřebné zeptat. Často též váhají, zda s problémem je třeba navštívit lékaře nebo to není nutné. Pro všechny případy jsou tady naši lékaři, kteří jim vše ochotně a srozumitelně vysvětlí a nabídnou svůj odborný pohled. Šetříme tak čas pacientům i lékařům,“ říká Martin Pospíšil, výkonný ředitel společnosti uLékaře.cz.

Využijete služeb mobilní aplikace uLékaře.cz?

Zdroj: TZ, uLékaře.cz

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)