Menu

Nova Launcher 5.5 přidává adaptivní ikony z Android Oreo

Jedno je jasné, vývojáři z TeslaCoil Software makají neustále. Sotva jsme se na konci minulého týdne dočkali Nova Launcheru s podporou Sesame Shortcuts. A už nyní je na Google Play ke stažení beta verze Nova Launcher 5.5. Ta přináší jednu podstatnou novinku z nové verze Androidu.

Nova Launcher 5.5 podporuje už adaptivní ikony

Pokud nemáte telefon od Googlu, tak jste si ještě nemohli oficiální cestou vyzkoušet Android Oreo a s tím i třeba adaptivní ikony. Nyní to ale umožňuje oblíbený Nova Launcher. U většiny ikon bude stačit Android 5.0, některé ale budou specificky fungovat pouze na Androidu 7 Nougat.

adaptivni ikony Nova Launcher

Jde zatím o betaverzi, známé jsou dvě chyby, ta první je v tom, že se nepodporují dynamické ikony, jaké má třeba kalendář, kde se podle dne mění ikona. Druhá věc je to, že hodně aplikací ještě nepodporuje adaptivní ikony, takže to ve výsledku nevypadá tak dobře, jak prezentoval Google. Naštěstí na to mysleli vývojáři Nova Launcheru a přiložili i nástroje, které „přinutí“ aplikaci změnit design a tvarují i starší ikony aplikací.

Ve výchozím nastavení je tento nástroj vypnutý. Občas se může stát, že se vyskytne chyba jako třeba to, že se objeví dvě kulaté ikony v jedné ikonce apod. To jsou ale všechno věci, se kterými se musí v betaverzi počítat. Ve finální verzi už by mělo vše fungovat. Novou aktualizaci můžete stahovat z Google Play. Pokud jste přihlášení do betaverze, anebo manuálně z APKMirror.

Nova Launcher
Nova Launcher
Price: Free

Líbí se vám nové adaptivní ikony z Androidu Oreo?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

DeX.DC

11.9.2017 16:17

Jak male decka :-D

pitrisek7473

11.9.2017 17:51

Jen je nech. Kdo si hraje, nezlobí. Je to lepší, než kdyby venku přepadávali důchodce. :-)

RSS (komentáře k článku)