Nová GoPro Hero kamera představena: Nízká cena je na prvním místě

gopro hero levna kamera

Šéf společnosti GoPro Nick Woodman slíbil před několika měsíci, že zanedlouho vyjde nová GoPro kamera, která bude hodně levná. Dnes jsme se dočkali GoPro Hero, která vypadá stejně jako Hero 5 nebo Hero 6. Změny se odehrály uvnitř kamery. I díky tomu stojí 219 eur, v přepočtu 5 500 Kč.

GoPro Hero tlačí cenu hodně dolů

Vzhledem k nižší ceně, se nedočkáme nahrávání ve 4K. Maximálně nabídne nová levná GoPro kamera 1440p při 60 FPS. Zároveň neumí natáčet super zpomalená videa. Snímky fotí v 10 MPx, namísto 12 MPx. To je způsobeno i použitým čipem, Hero 6 Black má vlastní GP1 čip, zatímco tato novinka používá Ambarella čip.

GoPro: Meet HERO – Everyday Awesome

GoPro: Meet HERO - Everyday Awesome

Ve zbytku už je ale hodně podobná dražším kolegům. Má 2 palce velký dotykový displej, ovládání hlasem, digitální stabilizaci videa a je rovněž voděodolná do 10 metrů. Díky tomu, že má stejný design a rozměry, tak veškeré příslušenství je kompatibilní.

Cena nové kamery je 219 eur, v přepočtu tak vyjde na pět a půl tisíce. Nick Woodman zároveň prozradil, že tento rok vyjde ještě několik nových kamer GoPro. Pro společnost to bude klíčový rok, poslední roky totiž nebyly moc dobré, kdy konkurence dokázala nabídnout stejně dobré akční kamery jako GoPro, akorát za menší cenu. Experiment s dronem Karma také nevyšel. Levné kamery GoPro by však mohly vyjít.

Jak se vám líbí nová GoPro Hero kamera?

Zdroj: wired.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)