GoPro v problémech: Konec dronů a propouštění. Mluví se i o prodeji firmy

spolecnost gopro

Společnost GoPro včera večer oznámila, že propouští 300 lidí a končí s výrobou dronů. Chvíli poté řekl v rozhovoru šéf společnosti Nick Woodward, že je GoPro na prodej. Nebudou ale aktivně hledat kupujícího, spíše by se chtěli “připojit” k nějakému z gigantů, jako je třeba Amazon, Google, Apple atd.

Společnost GoPro je v problémech delší dobu

GoPro se nedaří už několik let, akcie neustále klesají. Na poli akčních kamer je dohání konkurence, která nabízí téměř stejně kvalitní zařízení, ale za mnohem menší cenu. V roce 2016 to zkusili také na poli dronů, jenže jejich dron Karma měl začátek jak z hororu. Chvíli po začátku prodejů se zjistilo, že drony mají chybu, kdy se vrtule přestaly točit a odpojil se zdroj energie. Společnost tak musela stáhnout z trhu všechny modely, a to na 4 měsíce.

GoPro Hero 6 Black – první pohled

GoPro Hero 6 Black - první pohled

Mnozí očekávali, že se na veletrhu CES oznámí Karma 2. Místo toho se oznámilo, že GoPro končí s drony. Jejich produkce končí, kusy z obchodů se vyprodají a nové drony s logem GoPro již neuvidíme. Společnost však slibuje, že podporu pro tyto drony stále zachová. Je celkem možné, že uvidíme i nějakou speciální slevu na tento dron.

Pokud jde o samotnou společnost, tak taky to nemá růžové. Dnes se oznámilo, že propouští 300 zaměstnanců a šéf společnosti prozradil v rozhovoru, že pokud by GoPro mělo příležitost připojit se větší společnosti, tak je to určitě něco, co by společnost zvažovala. Zároveň ale odmítl spekulace, že aktivně hledají kupce. Jejich poslední akční kamera GoPro HERO6 se nám hodně líbila, problém je hlavně s cenou.

GoPro Hero 6 Black

GoPro Hero 6 Black

  • Rozlišení fotoaparátu 12 MPx
  • Rozlišení videa 3840×2160 px
  • Úložiště microSD
  • Baterie 1 220 mAh
  • Konektivita USB-C, Wi-Fi, Bluetooth
  • Displej ano, dotykový

Myslíte si, že se GoPro připojí k nějaké vetší společnosti?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)