Menu

Jak spustit nouzový režim v Androidu? (video)

Nouzový režim top

Věděli jste, že systém Android obsahuje nouzový režim podobný tomu, který známe z prostředí počítačů? Pojďte se s nám podívat, co to nouzový režim je, k čemu slouží a jak jej spustit.

Nouzový režim v Androidu

Název tohoto režimu prozradil, že jej využijeme především v situacích, kdy mobilní telefon nepracuje tak, jak by měl. Tedy ve stavu nouze. Obdobně jako u stolních počítačů či notebooků je v tomto režimu načten pouze holý systém a zcela chybí aplikace, které byly dodatečně nainstalovány. Díky tomu se telefon na oko tváří podobně, jako byste jej čerstvě přeinstalovali. V levém spodním rohu displeje je zobrazeno také upozornění, že je aktivní Nouzový režim.

V čem Nouzový režim může pomoci?

Jistě se ptáte, v jakých situacích by měl uživatel tento režim probouzet. Jelikož se po startu telefonu nenačtou aplikace třetích stran, dá se v některých případech vyloučit problém, který způsobuje určitá aplikace či widget. Může se jednat o nestabilní chování telefonu či vysokou spotřebu, za kterou opět může stát některá z aplikací. Nouzový režim by mohl teoreticky pomoci i v případě podezření na nějakou nebezpečnou aplikaci. Stále ale mějte na paměti, že Nouzový režim není všemocný a v případě vážnějších problémů se samotným systémem vám nejspíše nepomůže. Rozhodně to ale za zkoušku stojí.

jak_spustit_nouzovy_rezim_logo

Podporují Nouzový režim všechny telefony s Androidem?

Ne. Bohužel nelze předem říci, který telefon Nouzovým režimem disponuje a který nikoliv. Systém Android je touto funkcí vybaven, bohužel se ale může stát, že jej výrobce při tvorbě vlastní nadstavby odstranil. U redakčních telefonů LG G Flex 2 či THL 2015 je Nouzový režim přítomen, Xiaomi Mi3 s MIUI jej ale postrádá, přestože disponuje Androidem ve verzi 4.4.4.

Jak Nouzový režim spustit?

Postup je velmi prostý – stačí na několik sekund přidržet zapínací tlačítko při zapnutém telefonu a na následující obrazovce podržet prst na volbě Vypnout. Telefon se poté – pokud to podporuje – zeptá, zda chcete opravdu vstoupit do Nouzového režimu. Ten je po následném restartu spuštěn. A jak Nouzový režim opět ukončit? Bohatě postačí telefon běžným způsobem restartovat. Na náš postup se můžete podívat i ve videu.

Podporuje váš telefon Nouzový režim? Použili jste jej někdy?

 

Komentáře

TvojeMamka

TvojeMamka

8.4.2015 20:37

Mám pocit, že tenhle článek je, dá se říct, jaksi na exkrement. K čemu mi bude nouzový režim umět spustit z Androidu, když problém může být v něm? Třeba jednou jsem si hrál s DPI a telefon měl bootloop. Při soustavném mačkání tlačítka kontextové nabídky, dostanete se do něj a pohodlně přenastavíte zpět. Pro každý telefon může být jiná kombinace, některé nemusí mít vůbec NR. [Galaxy S2, CyanogenMod 11]

Žilas

Žilas

9.4.2015 10:11

hmn zajimavé, na HTCone X+ nouzový režim je :-)

Zajo

Zajo

9.4.2015 10:21

LG-G2 (D802) (32GB) 4.4.2 = funkční.

Tomy

Tomy

9.4.2015 12:01

Můj starý Huawei Ascend G300 nouzový režim nepodporuje. Nový Sony Xperia E4 už jej ale podporuje :)

DaViD

DaViD

15.5.2015 22:56

Acer Liquid E3 podporuje nouzový režim

Anonboy Anonboy

6.9.2016 15:54

Taká otázočka neviete prečo telefón niekedy pri reštarte sa zapne sám do “nouzového režimu” ?

RSS (komentáře k článku)