Menu

Notifikace zahlcují Android Oreo: Schovejte je

Pokud vlastníte zařízení se systémem Android Oreo, pravděpodobně jste zahlceni notifikacemi aplikací běžících na pozadí. Na pomoc přichází aplikace Hide „running in the background“ Notification, která tyto notifikace schová.

Schovejte nepotřebné notifikace

Co se týče operačního systému Android 8.0 Oreo, Google zde zabudoval nový systém notifikací, které hlásí, co běží na pozadí, co spotřebovává data, nebo co má vliv na výdrž vaší baterie. Díky tomu vám nic neunikne. Když k tomu ale přičtete aplikace, které běží na pozadí a bez kterých se neobejdete, může se stát, že budete zahlceni notifikacemi.

seznam notifikací Android Oreo

Notifikace na Android 8 Oreo

Název aplikace by se dal volně přeložit jako „schovejte notifikace aplikací, běžících na pozadí“. Aplikace je tedy určena přesně k tomu, co říká její název. Jedná se o bezplatnou aplikaci, která je stále ve vývoji. Pokud ji však chcete používat, musíte mít jazyk telefonu, či jiného zařízení nastavený na angličtinu. Podpora dalších jazyků je prozatím ve fázi vývoje.

Po instalaci aplikace by měl být seznam vašich notifikací podstatně kratší. Pokud tomu tak není, zkuste telefon restartovat. Aplikace je volně ke stažení na Google Play se známkou 4.7. V aplikaci je i možnost podpořit vývojáře finančním příspěvkem, to už záleží na každém z vás. Kam až se aplikace vyvine ukáže pouze čas, na první pohled to však vypadá jako dobrý nápad.

Máte už Android 8 Oreo? Setkali jste se s tímto problémem?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

SeppWinkler

SeppWinkler 11

7.9.2017 10:58

Veľký G sa v oblasti správy notifikácií správa ako retardovaný. Neustále vnucuje používateľovi to, čo si myslí, že je najlepšie, kritiku ignoruje, požiadavky ignoruje tiež. Načo vymýšľať, čo už inde dobre funguje. Prečo nespraví možnosť schovať tie notifikácie, ktoré človek nechce, do rozbaľovacieho menu, ktoré sa zobrazí až po aktivovaní používateľom?!?! Prečo neoddelí notifikácie od ikon spustených aplikácií, ktorých notifikácie nič nerobia, len zaberajú miesto?!?! Windows to tak má už veľmi dávno a je to super.

ProCom

7.9.2017 11:05

@SeppWinkler mluvíš to tom Androidu co je nejpoužívanější mobilní systém a o Windows Mobile, který právě umřel :-) Zdá se že uživatelé s tebou nesouhlasí :-)

SeppWinkler

SeppWinkler 11

7.9.2017 11:30

@ProCom: To mi je celkom jedno, či používatelia súhlasia, pokiaľ tieto nedorábky mne strpčujú život :) Navyše, nezdá sa mi, že by používatelia so mnou nesúhlasili – pozri si na množstvo nástrojov pre zmenu správania notifikácií v Obchode Play, ich počet inštalácií a hodnotenie, prečítaj si celé diskusie ohľadne riešenia problémov s notifikáciami. Argumentuješ rozšírenosťou Androidu? OK, rozmýšľal si niekedy nad tým, prečo to tak je a či si používatelia vyberajú zariadenie podľa systému, alebo podľa ceny zariadenia? Skús to, možno prídeš na to, že je to preto, lebo jeho cena je len otravná reklama a je nainštalovaný na tisícoch rôznych a hlavne dosť lacných značiek :) Nezastávam sa Windows, len mi nevadí povedať, že je v niečom lepší :)

Johny_b

Jan Boháček 0

7.9.2017 11:37

Pozice Googlu není úplně jednoduchá. Musí skloubit požadavky zákazníka s plány celé společnosti. Ne vždy se tedy podaří vyhovět všem, nicméně si myslím, že v tomto případě mohl Google na notifikacích zapracovat trochu více.
Jinak co se týče Android vs Windows, obojí má své pro i proti.

looki14

7.9.2017 16:28

7.1.2. Resurrection Remix rom: každému druhu notifikací lze nastavit prioritu od 1 (zobrazovat vše a co nejvýše) – 6(nezobrazovat nic nikdy) + jak se má notifikace zobrazovat na zamčené obrazovce nebo v režimu nerušit. Z těchto možností si musí vybrat každý kdo chce. Děkuji googlu (a Resurrection Remix rom) za tyto možnosti. Jsem rád za možnost volby namísto toho, aby mi někdo vnutil, co má být pro mě nejlepší.

Pavel Kočička

7.9.2017 22:27

Používám od včerejška a žádného nárůstu notifikací jsem si nevšiml.

Radomil_bene

Radomil Beneš 0

8.9.2017 12:23

Oreo zatím nemám, ale proč neumí skrývat notifikace OS a potřebuji na to aplikacit řetí strany? :-O

RSS (komentáře k článku)