Notifikace zahlcují Android Oreo: Schovejte je

notifikace-android-oreo

Pokud vlastníte zařízení se systémem Android Oreo, pravděpodobně jste zahlceni notifikacemi aplikací běžících na pozadí. Na pomoc přichází aplikace Hide „running in the background“ Notification, která tyto notifikace schová.

Schovejte nepotřebné notifikace

Co se týče operačního systému Android 8.0 Oreo, Google zde zabudoval nový systém notifikací, které hlásí, co běží na pozadí, co spotřebovává data, nebo co má vliv na výdrž vaší baterie. Díky tomu vám nic neunikne. Když k tomu ale přičtete aplikace, které běží na pozadí a bez kterých se neobejdete, může se stát, že budete zahlceni notifikacemi.

Název aplikace by se dal volně přeložit jako „schovejte notifikace aplikací, běžících na pozadí“. Aplikace je tedy určena přesně k tomu, co říká její název. Jedná se o bezplatnou aplikaci, která je stále ve vývoji. Pokud ji však chcete používat, musíte mít jazyk telefonu, či jiného zařízení nastavený na angličtinu. Podpora dalších jazyků je prozatím ve fázi vývoje.

Po instalaci aplikace by měl být seznam vašich notifikací podstatně kratší. Pokud tomu tak není, zkuste telefon restartovat. Aplikace je volně ke stažení na Google Play se známkou 4.7. V aplikaci je i možnost podpořit vývojáře finančním příspěvkem, to už záleží na každém z vás. Kam až se aplikace vyvine ukáže pouze čas, na první pohled to však vypadá jako dobrý nápad.

Hide"using battery"Notification
Hide"using battery"Notification

Máte už Android 8 Oreo? Setkali jste se s tímto problémem?

Zdroj: androidauthority.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)