Nothing Phone (1) bude lepší, než se předpokládalo. Uniká také evropská cena

Nothing Phone (1)

Telefon Nothing Phone (1) má být dle posledních informací představen někdy v půlce července. Před pár týdny se firma rozhodla ukázat světu design svého počinu a nedávno se objevila také černá verze. Zařízení bylo rovněž předmětem několika úniků, které se ale podle jednoho z leakerů trochu mýlí. Kromě toho jej zalistoval Amazon a omylem tak prozradil evropskou cenu.

Nothing Phone (1) má dostat 120Hz displej

Původně se hovořilo o tom, že Nothing Phone (1) dostane nový čipset Snapdragon 7 Gen1, ovšem ředitel společnosti Carl Pei se nechal slyšet, že bude pod kapotou tikat Snapdragon 778G+, což je ale stále čip, který nabízí dostatek výkonu. Důvodem je prý to, že tento model je úspornější a topí méně, než čipy vyrobené společností Samsung, mezi které spadá právě i Snapdragon 7 Gen1.

Leaker Abhishek Yadav se podělil o další podrobné specifikace, které jsou dle něj finální. Přední stranu má pokrývat 6,55palcový OLED displej se 120Hz obnovovací frekvencí, která bude adaptivní. Původně se přitom mluvilo o 90Hz displeji. Na zadní straně prý nalezneme 50Mpx hlavní snímač se světelností f/1,8, který bude umět natáčet video ve 4K rozlišení při 60 FPS. Podle Amazonu pak zaplatíme za základní variantu s 8 GB RAM a 128GB úložištěm 469,99 EUR, což vychází přibližně na 11 600 Kč. Zdarma k nim navíc získáte sluchátka Nothing Ear (1).

Jak se těšíte na první telefon Nothing?

Zdroj: XDA-Developers

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)