Nokia X2 by se mohla objevit do konce června

nokia_x2_ico

Ještě několik let jednoznačně dominující finský výrobce mobilních telefonů Nokia v únoru tohoto roku překvapil, když se i v područí Microsoftu rozhodl vydat svůj první telefon s Androidem – Nokia X (viz recenze Matěje Machytky Telefon Nokia X – ani ryba, ani rak). Tímto mobilem ale plány Nokie na poli telefonů se zeleným robotem ve znaku ani zdaleka nekončí – objevily se totiž zvěsti, podle kterých bude další generace kombinovat dva operační systémy: Android a Windows Phone.

Jak tvrdí stránky BGR India, Microsoft plánuje uvést telefon Nokia X2 (RM-1013) již za tři týdny, tedy v průběhu třetí červnové dekády. Telefon by měl dostat tlačítko Domů, kterým modely Nokia X a Nokia XL nedisponují (jeho funkci alternuje dlouhé podržení tlačítka se šipkou). Redmondský gigant tak údajně reaguje na zpětnou vazbu zákazníků, kterým nepřítomnost tohoto tlačítka vadila. Vývoj novinky již prý dospěl do fáze, kdy jsou v Indii testovány první prototypy (tato informace pochází z uniklých přepravních dokumentů).

Vývoj Nokia X2 již prý dospěl do fáze, kdy jsou v Indii testovány první prototypy Vývoj Nokia X2 již prý dospěl do fáze, kdy jsou v Indii testovány první prototypy

Již dříve se na webu objevily informace o hardwarové stránce Nokie X2.

Údajné technické parametry telefonu Nokia X2

  • Obrazovka: 4,3″ s rozlišením 800 x 480 obrazových bodů.
  • Procesor: dvoujádrový, Qualcomm Snapdragon 200 na 1,2 GHz.
  • Operační paměť: 1 GB
  • Interní úložiště: 4 GB
  • Možnost rozšíření paměťovými kartami microSD: ano.
  • Hlavní fotoaparát: 5 Mpx
  • Přední kamera: 0,3 Mpx
Údajný obrázek telefonu Nokia X2 Údajný obrázek telefonu Nokia X2

Pro srovnání: původní Nokia X přišla se 4″ WVGA displejem, 1GHz dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon, 512 MB RAM, 4GB interního úložiště, podporou microSD, 5Mpx fotoaparátem a baterií s kapacitou 1500 mAh.

Stejně, jako předchůdce, bude i druhá generace disponovat dvěma sloty pro SIM kartu.

Zdroje: Hi-Tech, Droider, BGR India.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)