Čistý Android: Nokia má na českém trhu další dva telefony

Nokia X10 a Nokia G20 Android 11 český trh

Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, oznámila před pár hodinami dostupnost dvou nových modelů na českém trhu. V tuzemsku nedávno uvedené varianty Nokia X20 a Nokia G10, které současně zavádějí i nové označování mobilů této značky, nyní doplní Nokia X10 a Nokia G20.

Nokia X10 má zaujmout zpracováním, skandinávským designem, 5G konektivitou, 48MP hlavním fotoaparátem, kompostovatelným obalem v balení a příslibem tří let hlavních aktualizací systému a tří let bezpečnostních aktualizací. Stejně jako u vyspělejšího modelu Nokia X20 je i tady k dispozici tříletá garance oprav. Nokia X10 bude v následujících dnech dostupná u vybraných prodejců v barevné variantě Forest Green s 4GB RAM a 128GB úložištěm za cenu 8 299 Kč.

Nový zástupce střední G třídy, tedy Nokia G20, údajně potěší uživatele, kteří hledají skvěle fotící telefon s dlouhou výdrží baterie a rozumnou cenou. Také sází na 48MP hlavní fotoaparát a k tomu na baterií o velikosti 5050 mAh. Přítomný Android 11 má jistotu dvou let hlavních aktualizací a tří let bezpečnostních záplat. Nokia G20 bude dostupná v barevné variantě Night s 4GB RAM a 64GB úložištěm za cenu 4 599 Kč.

Kdy jste naposledy měli Nokia telefon?

Zdroj: TZ Nokia

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)