Víme, kolik budou stát nové Nokia telefony na českém trhu

Nokia telefony

Společnost HMD Global oznámila cenu svých nových Nokia telefonů pro Českou Republiku. V době zahájení prodeje budou Nokia telefony dostupné celkem u třech prodejců a jednoho operátora.

Nokia telefony budou již brzy v Česku

Bohužel v tiskové zprávě se neobjevilo přesné datum, kdy se Nokia telefony dostanou do Česka. Budeme se prozatím muset vystačit se slovním spojením „již brzy“. V následné tiskové zprávě jsme se alespoň od O2 mohli dozvědět, že to bude v červnu. Nové chytré Nokia telefony s Androidem budou v Česku zpočátku dostupné u operátora O2 a třech prodejců – Mall.cz, CZC.cz a DATART.

“Od chvíle, kdy jsme uvedli naše portfolio na veletrhu Mobile World Congress v únoru tohoto roku, jsme cítili neuvěřitelné nadšení ze strany zákazníků a partnerů v České republice. Plně se proto soustředíme na práci s vybranými partnery, abychom vám přinesli celé naše portfolio smartphonů Nokia v co nejkratším čase,” řekl Alberto Matrone z HMD Global.

Momentální nejvyšší model Nokia 6 bude stát 6 799 Kč. V tomto telefonu nalezneme 5,5” velký displej s FullHD rozlišením. O výkon telefonu se postará Snapdragon 430, dále to budou 3GB RAM a 32 GB vnitřní paměti, která půjde rozšířit o paměťové karty. Na zadní straně pak nalezneme 16 MPx fotoaparát se světelností f/2.0. Přední strana má pak 8 MPx selfie kamerku rovněž se světelnosti f/2.0, na spodní straně v tlačítku je pak čtečka otisků prstů. Baterie má kapacitu 3000 mAh.

Za Nokia 5 se pak zaplatí 5 499 Kč. Ten má rovněž Snapdragon 430. Změna je ve velikosti displeje, ten se zmenšil na 5,2 palce. Rozlišení je také menší, jedná se pouze o 1280 x 720 px. Paměť RAM má hodnotu 2GB, vnitřní paměť se zastavila na 16GB, ale půjde rozšířit o microSD kartu. Fotoaparát má 13 MPx, přední kamerka má pak 8 MPx. Kapacita baterie je stejná jako u Nokia 6. Nechybí pak ani čtečka otisků prstů.

Nejlevnější model Nokia 3 bude stát 3 999 Kč. Když si ho srovnáme s předchozími Nokia telefony, tak nebude kovový, ale pouze plastový s kovovým rámečkem. Displej má velikost 5 palců s rozlišením 1280 x 720 px. Jak na přední, tak i na zadní straně najdeme 8 MPx fotoaparát. Procesor už bude pouze MediaTek 6737, k tomu se doplní 2GB RAM a 16GB vnitřní paměti.

Co říkáte na cenu nových Nokia telefonů? Přijde vám adekvátní?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)