Už i Nokia má svůj notebook. Nokia Purebook X14 oficiálně vstupuje na trh

nokia první notebook

Tak už i Nokia má svůj vlastní laptop. Nokia Purebook X14 právě oficiálně vstoupil na indický trh skrz Flipkart. Zatím bohužel nemáme žádné informace o tom, kdy a zda vůbec bude k dostání na globálním trhu. Pojďme si jej tedy alespoň představit.

Nokia Purebook X14 oficiálně

Můžeme počítat se 14″ IPS LCD panelem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Nad ním se nachází webová kamerka, která je schopná rozpoznat obličej a bude tak možné notebook odemykat pomocí Windows Hello. O výkon se zde stará procesor Intel Core i5 10210U spolu s integrovanou grafikou UHD Graphics 620. Doplňuje ho 8 GB DDR4 RAM a 512 GB NVMe SSD disk, takže s rychlostí by dle specifikací neměl být žádný problém.

Tělo je tvořeno ze slitiny hořčíku a hliníku a váží pouze 1,1 kg. Oceňujeme tak nejen váhu, ale také samotnou konstrukci, která se zdá být kvalitní. Co se týče portové výbavy, nalezneme zde dva USB 3.1, jedno USB 2.0 a jedno USB-C 3.1. Nechybí však ani ethernet, audio jack nebo HDMI. Baterie má pak kapacitu 46,7 WHr o které společnost tvrdí, že vydrží až 8 hodin na jedno nabití. Systémem je pak Windows 10 ve verzi Home. A cena? Laptop se začíná prodávat již 18. prosince a to za cenu 59 990 INR, což je asi 17 500 korun bez daně.

Jak se vám zamlouvá první Nokia laptop?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)