Nokia připravovala chytré hodinky i tablet. V budoucnosti ale uvidíme pouze telefony

chytre hodinky tablet nokia hmd global

Nokia chytré hodinky nebo tablet jsme po restartu značky neviděli. Výrobce HMD Global se soustředí jen na telefony. Jenže tomu tak nebylo vždy, nyní se dostaly ven informace o tom, že se chystaly chytré hodinky i tablet. Vývoj obou produktů byl ale zrušen a nedá se údajně v brzké době očekávat, že by se k nim společnost HMD Global vrátila.

Chytré hodinky a tablet Nokia? Nedávno ještě realita

Podle zdroje, která má informace ze společnosti HMD Global, se chystaly v nedávné době dva produkty. V první řadě šlo o chytré hodinky, které pravděpodobně měly běžet na systému Wear OS. Přesný důvod zrušení není znám, ale vydání se plánovalo zhruba na stejnou dobu jako spekulované Pixel Watch hodinky, které ale nakonec nevyšly. Je tu šance, že společnost vycouvala z vývoje hodinek právě kvůli Pixel Watch, které by byly přímou konkurencí. Pokud se jedná o pravdivé informace, tak je to rozhodně škoda.

nokia mobily prodej hmd global nostalgie

Kromě nositelné elektroniky, se ale společnost zaměřovala i na vývoj tabletu. Vývoj byl ale také nakonec ukončen. A to již pravděpodobně kvůli tomu, že společnost HMD Global se rozhodla zaměřovat čistě na výrobu telefonů Nokia. V nedávném rozhovoru to prozradili zástupci společnosti. V nejbližší době neuvidíme nic jiného, než telefony. A není se čemu divit, zanedlouho bychom se měli dočkat prvního skutečného TOP modelu Nokia 9 a společnost má velké plány i ve střední třídě, kde velmi dobře konkurují konkurenci z Číny jako je Huawei, Honor nebo Xiaomi.

Chtěli byste chytré hodinky nebo tablet Nokia?

Zdroj: phonarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)