“K tomuto mobilu nepotřebujete ochranný obal,” slibuje Nokia

Nokia odolný telefon HMD Global

Ikonická a nezapomenutelná Nokia 3310 byla nejen symbolem celé éry mobilních telefonů, ale také synonymem téměř nerozbitného přístroje, který s trochou nadsázky přežije snad i atomový výbuch nebo přejetí tankem. S příchodem “chytrosti” a velkých dotykových displejů se tyto vlastnosti pochopitelně začaly vytrácet a původně finská značka už tento punc nemá. Přesto se podle všeho hodlá do podobných kolejí částečně vrátit.

Odolný telefon naznačuje Nokia (resp. HMD Global) v novém příspěvku na Twitteru. Obrázek mobilu s na první pohled betonovými či mramorovými zády doprovází nápis “K našemu novému telefonu už nikdy nebudete potřebovat ochranný obal“. K příspěvku je uvedeno i datum 27. července 2021, kdy má nejspíš dojít k odhalení nového přístroje.

Samotný tweet konkrétní model nezmiňuje, nicméně spekulace hovoří o mobilu Nokia XR20. Má jít o odolnější variantu stávajícího modelu X20, který má například procesor Snapdragon 480, 64MPx fotoaparát nebo 4,470mAh baterii. Za pár dní se dozvíme, který telefon se pokusí Nokii vrátit nálepku výrobce odolných siláků.

Kolik mobilů Nokia jste měli?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)