Chystaná Nokia XR20 nabídne Snapdragon 480 a 6,67palcový displej

Nokia XR20

Před několika dny se na ruském e-shopu objevil dosud neoznámený telefon Nokia XR20, což nás ujistilo v tom, že se na tomto modelu skutečně pracuje. Spolu s názvem tento obchod vypustil také několik specifikací tohoto telefonu, takže máme alespoň přibližnou představu, do jaké cenové kategorie vstoupí.

Nokia XR20 byla mimo jiné také certifikována na Bluetooth SIG a spatřena byla dokonce také v benchmarku Geekbench. Právě tyto informace nám v naznačují, že se telefon představí během několika týdnů. Web 91mobiles odhalil nově také certifikace na Wi-Fi Alliance, která odhaluje další informace. Telefon dle všeho poběží na systému Android 11 a přední stranu má pokrývat 6,67″ displej s Full HD+ rozlišením. Na zadní straně se pak má nacházet 48MPx hlavní snímač a doplňovat jej má 13MPx ultraširoký. Pro selfie dle všeho poslouží přední 8MPx kamerka.

Nokia XR20

Ve výpisu Wi-Fi Alliance se nachází informace o podpoře dualSIM, Bluetooth 5.1, NFC, GPS a USB-C portu. Dle ruského e-shopu má disponovat telefon baterií o kapacitě 4 630 mAh. Co se výkonu týče, telefon bude mít 6 GB RAM a úložiště s kapacitou 128 GB. Benchmark Geekbench tvrdí, že srdcem telefonu bude čipset Qualcomm Snapdragon 480.

Jaký máte názor na telefony Nokia?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)