Nokia G11 Plus nabízí třídenní výdrž, 50Mpx foťák a 90Hz displej

nokia g11 plus

V únoru představila společnost HMD Global, pod kterou spadá značka Nokia model G11. Nyní přichází vylepšená verze Nokia G11 Plus, která svou výbavou spadá do nižší střední třídy. Nokia však láká až na třídenní výdrž baterie, 90Hz displej nebo 50Mpx foťák.

Nokia G11 Plus se pyšní nejen třídenní výdrží

Jak již bylo naznačeno v úvodu, přední stranu nové Nokie pokrývá 6,51palcový LCD panel s HD+ rozlišením a 90Hz obnovovací frekvencí. Narušuje jej kapkovitý výřez, ve kterém se nachází 8Mpx selfie kamerka. Na zadní straně pak nalezneme hlavní 50Mpx fotoaparát, 2Mpx hloubkový snímač a LED blesk.

nokia g11 plus

Kromě toho se na zadní straně nachází také čtečka otisků prstů. Bohužel jsme se zatím nedozvěděli, jaký čipset v mobilu tiká, každopádně mu dopomáhají 4 GB operační paměti RAM a 64GB úložiště, které je možné rozšířit díky microSD slotu.

Nokia G11 Plus. For life, wherever it may take you

Nokia G11 Plus. For life, wherever it may take you

Nokia přislíbila dva roky aktualizací Androidu a tři roky bezpečnostních aktualizací, takže by se majitelé měli dočkat minimálně Androidu 14. Na oficiálním webu se chlubí také až třídenní výdrží, ovšem zároveň neprozradila její kapacitu. Vzhledem k tomu, že základní model disponuje 5050mAh akumulátorem se dá předpokládat, že je zde kapacita ještě větší. Nechybí samozřejmě ani audio jack. Telefon bude k dostání ve verzích Charcoal Grey a Lake Blue, ovšem HMD zatím nesdělilo žádné informace o ceně.

Jaký máte názor na telefony Nokia?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)