Představení Nokia C2: Android Go a cena pod 2 400 korun?

nokia c2

Společnost HMD Global v tichosti představila nový chytrý telefon Nokia C2, který je postaven na Androidu Go. Vzhledem k tomu, že se jedná o opravdu low-end telefon k němu nebyla přichystána ani žádná konference či online představení.

Nokia C2 je nástupcem modelu C1, který je nabízen v rozvojových zemích a cenu má nasazenou někam pod 1 300 korun. Dle oficiální zprávy víme, že telefon disponuje poměrně velkým 5,7″ displejem s HD + rozlišením, 5 megapixelovým fotoaparátem a selfie kamerkou se stejným rozlišením. Srdcem je blíže nespecifikovaný 4 jádrový čipset s frekvencí 1,4 GHz. Sekunduje mu pouze 1 GB operační paměti RAM a 16 GB úložiště. To však lze rozšířit pomocí microSD karty (až 64 GB).

Nokia C2

Telefon je poháněn systémem Android 9.0 Pie, nechybí podpora LTE sítí a výdrž se postará 2 800 mAh baterie. To se sice může zdát málo, ovšem díky energetické nenáročnosti jak displeje, tak i čipsetu vydrží telefon bez problému jeden celý den.

Nokia C2 – Live big. Live bold.

Nokia C2 – Live big. Live bold.

K dispozici bude varianta s jednou i dvěma SIM kartami a co se týče barev, na výběr bude z azurové či černé. Doposud zatím nepadlo jediné slovo o ceně ani dostupnosti. Server gsmarena předpokládá, že by neměla přesáhnout 100 dolarů, tedy asi 2 400 korun bez daně.

Má Nokia C2 šanci na úspěch i ve vyspělých zemích?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)