Nokia C12 Plus je další levný telefon s Androidem Go a vyměnitelnou baterií

nokia c12 plus představení

Finská společnost HMD Global představila nedávno nové telefony Nokia, konkrétně modely Nokia C12 a Nokia C12 Pro. Nyní se k nim připojuje také varianta Plus.

Nokia C12 Plus je velmi podobná modelu C12 Pro, nabízí však jiné varianty úložiště. Stejně jako u C12 Pro je zde 6,3″ displej s HD+ rozlišením a pouze 60Hz obnovovací frekvencí. Na zadní straně se nachází 8Mpx hlavní fotoaparát, na přední pak 5Mpx selfie kamerka.

Telefon běží na operačním systému Android 12 (Go Edition) a pod kapotou tiká čipset Unisoc SC9863A. Zde tedy žádná změna není. Doplňuje jej 2 GB RAM a 32GB úložiště, které navíc můžete rozšířit díky microSD slotu. Potěší také přítomnost audio jacku. A cena? Tu si zatím výrobce nechal pro sebe. Varianta Pro je k dispozici v přepočtu za asi 2 000 korun, takže se dá čekat, že bude Plus model ještě o něco levnější.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Koupili byste si telefon Nokia?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)