Nokia aktualizace přichází rychle. I Google zaostal

Nokia aktualizace Android

Nokia aktualizace pro model 5 přišla před telefony Pixel a Nexus. Společnost HMD Global, která vyrábí nové Nokia telefony, tak plní své sliby o rychlých aktualizacích pro své modely.

Nokia aktualizace byla venku hodně rychle

Nokia 5 dostala bezpečnostní aktualizaci za září o den dříve, než je tomu u telefonů Pixel a Nexus. To samé se stalo i dříve, a to když Nokia 6 obdržela červencovou bezpečnostní aktualizaci dříve, než telefony od Googlu.

HMD bere aktualizace vážně

Bezpečnostní aktualizace a aktualizace operačního systému bere společnost HMD velmi vážně. Majitelé Nokií se tak mohou těšit na pravidelné aktualizace a zatím to dodržují. HMD uvedla, že aktualizace pro Nokia telefony s Androidem bude podporovat minimálně dva roky. HMD také potvrdila Android O do Nokií 3, 5 a 6. Díky dvouletému příslibu aktualizací by se na těchto telefonech měl objevit i následující operační systém Android P.

aktualizace-sotwaru

Instalace aktualizace je jednoduchá. V prvním případě budete k aktualizaci vyzváni. Za těchto podmínek ji stačí pouze potvrdit a telefon se aktualizuje sám. Pokud vám telefon aktualizaci nenabídne, můžete ji jednoduše stáhnout ručně v nastavení.

Nokia 5

Nokia 5

1.0
  • Displej 5.2", 720 x 1280 pixelů, IPS LCD, 282 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 430
  • RAM 2GB
  • Fotoaparát 13 MP
  • Baterie 3000 mAh
  • Cena od 2 149 Kč

Stahujete aktualizace hned, jak vychází?

Zdroj: nokiapoweruser.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)