TOPlist

Nokia 9 PureView vás uhrane pěticí fotoaparátů na zadní straně

Nokia 9 PureView vás uhrane pěticí fotoaparátů na zadní straně

Počet osazených fotoaparátů v nových telefonech neustále narůstá. HMD se s Nokia 9 PureView dostane do čela tohoto marketingového závodu. Zadní strana zmíněného telefonu nese pět fotoaparátů. Podívejte se na ně z blízka na neoficiálních renderech.

Značka PureView je zpět. Stane se znovu králem moderních fotomobilů?

O Nokii 9 PureView jsme v minulosti psali již několikrát, ačkoliv tehdy jsme o ní informovali pod tehdy známým jménem Nokia 10. HMD Global telefon překřtilo na Nokia 9 PureView. Pamětníci si jistě vzpomenou na Nokia 808 PureView, která disponovala na svou dobu revolučním fotoaparátem. Dočkáme se podobného kroku vpřed, nebo se jen snaží HMD Global přiživit na známém jménu? Uvidíme. Než si sami budeme moci udělat vlastní obrázek, budeme si ještě muset minimálně pár týdnů počkat.

Pojďme se ale podívat na přiložené rendery. Nejedná se o oficiální 3D rendery, nýbrž je má na svědomí server OnLeaks, který je vytvořil na základě oficiálních CAD renderů. Detaily tedy nemusí být dokonale přesné, ale obecná podoba by sedět měla. Z obrázků vidíme, že telefon bude mít zřejmě skleněná záda a kovové boční rámečky. Displej by měl mít úhlopříčku 5,99 palce a jeho horní stranu nehyzdí výřez. Nad horní stranou displeje najdeme jeden selfie fotoaparát, reproduktor a další senzory.

Na spodní straně vidíme USB-C konektor, mikrofon a reproduktor. Nokia nedávno oznámila dvojici nových bezdrátových sluchátek, takže bohužel zdířka pro audiojack 3,5 mm zřejmě nebude. Zadní straně dominuje hned několik čoček fotoaparátů. Těch je celkem pět, přičemž jsou doplněné LED bleskem a laserovým senzorem na měření vzdálenosti, jenž najde využití při ostření. Dále nevidíme čtečku otisků prstů. Spekuluje se, že ta bude integrovaná v předním displeji.

NOKIA 9: 360 renders [EXCLUSIVE]

NOKIA 9:  360 renders [EXCLUSIVE]

Telefon by měl stále pohánět letošní Snapdragon 845 s 8GB RAM. Ten by měla živit solidní 4150 mAh baterie, přičemž telefon by měl nabídnout i bezdrátové nabíjení. Očekáváme, že Nokia 9 PureView bude oficiálně oznámena hned na začátku příštího roku 2019.

Jak se vám Nokia 9 PureView líbí? Budete ji zvažovat, jako svůj další telefon?

Zdroj: gizmochina.com91mobiles.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)