TOPlist

Nokia 9 bude mít displej s minimálními rámečky, duální fotoparát i Android 8

telefon nokia 9 cz

Nokia 9 je již za rohem. Nyní se díky dokumentům FCC odhalily některé parametry. Bude se jednat o novou vlajkovou loď, která se bude oproti Nokia 8 lišit hlavně displejem.

Nokia 9 by se měla představit na jaře 2018

Jak ukazují dokumenty, tak v novém Nokia telefonu bude 5,5″ velký OLED displej, který vyrábí LG. Nokia 8 používá IPS displej. Dále jej bude trochu překvapivě pohánět Snapdragon 835, a ne Snapdragon 845. To může značit, že se představení telefonu dočkáme spíše dříve na jaře než později. Paměť RAM není známá, ale pravděpodobně bude k dispozici 4 nebo 6 GB. Úložiště se zastavilo na hodnotě 128 GB.

nokia 9

Na zadní straně se také nachází duální fotoaparát, který má 12 a 13 MPx. Přední strana pak má mít 5 MPx selfie kameru. Baterie má mít kapacitu 3 250 mAh. Přímo z krabice poběží telefon na Androidu 8 Oreo.

Dočkali jsme se také několika fotek a renderů nového telefonu. Z fotky výše jde vidět, že se Nokia 9 zbavila velkých rámečků na vrchní a spodní straně. V náhledu je pak render i s nasazeným obalem.

Těšíte se na telefon Nokia 9?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)