Nokia 9.2 PureView: Snapdragon 865, bezrámečkový displej a lákavá cena. Co víme o chystané vlajkové lodi?

nokia 9.2 pureview spekulace

Minulý víkend se zjistilo, že společnost HMD Global ruší plány své chystané vlajkové lodi – Nokia 9.1 PureView a místo toho se zaměřuje rovnou na novější a výkonnější Nokia 9.2 PureView. Důvěryhodný zdroj, prozradil informace webu NokiaMob. Uvádí, že finská společnost představí telefon s bezrámečkovým designem a přizpůsobí jej tak aktuálnímu trendu.

HMD Global pravděpodobně svou vlajkovou loď odliší od levnějších modelů právě bezrámečkovým displejem a průstřelem podobným, jako mají Samsung telefony. V něm se bude nacházet vylepšená selfie kamerka, která by měla disponovat rozlišením 32 či 48 megapixelů. Velikost a uspořádání zadních fotoaparátů zůstává zatím bohužel záhadou, ovšem spekuluje se o odstranění technologie Light Camera, která byla používána v telefonu Nokia 9 PureView.

nokia 9.2 pureview snapdragon 865

Nokia 9.2 PureView má být vybavena čipsetem Qualcomm Snapdragon 865, přičemž nemá chybět podpora 5G sítí, bezdrátové nabíjení a taktéž rychlejšího drátového nabíjení. Zdroj taktéž sděluje, že uživatelé nemají počítat s 3,5mm jackem a jediným konektorem v telefonu tak zůstane USB-C. Nokia se bude snažit uživatele nalákat hlavně cenou, jelikož má být mnohem levnější, než většina prémiových vlajkových lodí. K představení má pak dojít v září na veletrhu IFA 2020 v Berlíně.

Uspěje Nokia 9.2 PureView?

Zdroj: phonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)