TOPlist

Nokia 8.4 5G prý dostane 108 MPx foťák, slušný čipset a 120 Hz displej

nový mobil nokia

Dle nejnovějších informací společnost HMD Global přesně rok po představení Nokia 8.3 5G pracuje na nástupci, který by se měl na trh dostat v létě. Nokia 8.4 5G prý dostane kromě jiného 108 MPx fotoaparát, dosud neoznámený čipset a 120 Hz displej s vysokým rozlišením.

Nokia 8.4 5G – 108 MPx foťák, ale také skvělý displej

Dle NokiaPowerUser dostane chystaná Nokia 8.4 5G čipset Snapdragon 775 nebo 775G, na jehož představení by mělo brzy dojít. Mimochodem by měl tento čipset tikat také v chystaném Pixelu 6, takže se dá čekat, že bude nový Nokia mobil dostupnější vlajkovou lodí. Bohužel zatím nemáme žádné informace o kapacitě RAM či úložiště. Víme však, že telefon dostane 5 000 mAh baterii, která se bude vzhledem k náročnosti nového displeje hodit.

Nokia 8.4 5g 108 Mpx foťák

Nokia 8.4 5G by měla dostat PureDisplay V4. Ten by měl mít velikost 6,5 palce, rozlišení QHD + a až 120 Hz obnovovací frekvenci. Selfie kamerka pak bude umístěná v průstřelu. Na zadní straně pak nalezneme podobný fotoaparát, jako například v Nokia 9 PureView. Hlavní snímač bude disponovat rozlišením 108 MPx a k dispozici bude také teleobjektiv, ultraširoký fotoaparát, makro kamerka a hloubkový senzor. Reproduktory mají být vyráběny ve spolupráci s OZO Audio. Specifikace telefonu tedy vypadají opravdu zajímavě a sami jsme na telefon velice zvědaví.

Jak se těšíte na nový Nokia telefon?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)