Dva roky stará Nokia 5.1 Plus dostává Android 10

nokia 5.1 plus android 10

Telefon Nokia 5.1 Plus brzy oslaví dva roky a nyní konečně dostává Android 10. Prozatím byla aktualizace zachycena pouze v Indii, ovšem do ostatních zemí se má dostat během několika málo dní. Vzhledem k tomu, že společnost HMD Global slíbila minimálně dvouletou aktualizaci nyní můžeme říct, že dodržela své slovo.

Na 100 % víme, že telefon bude dostávat bezpečnostní záplaty až do konce roku 2021. Zda-li se však na telefon podívá i chystaný Android 11 zatím není jisté. Pokud tedy telefon vlastníte, zkontrolujte aktualizace a v případě, že budete mít nový systém dostupný, tak nám prosím dejte vědět do komentářů.

Co se týče samotných specifikací tohoto telefonu, přední stranu pokrývá 5,8″ displej s rozlišením 1520 x 720 pixelů. O výkon se stará osmijádrový čipset MediaTek Helio P60, kterému sekundují 3 GB operační paměti RAM. Pro telefon je typický také výřez, který je však pouze “módní” záležitostí. Žádné speciální senzory zde nehledejte.

Máte již Android 10 na Nokia 5.1 Plus?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)