Dvoudenní výdrž a Android 10 za necelé tři tisíce? To je nová Nokia 2.3

nokia 2.3

Finská Nokia dnes představila další ze svých levnějších smartphonů. Ten se ale už na první pohled trochu liší od svých konkurentů a za relativně málo peněz nabídne hodně muziky. Nokia 2.3 nabídne moderní design a úzkými rámečky, Android 10 a až dvoudenní výdrž baterie. Navíc ji chybí čtečka otisků prstů a jediným ověřením autentizace je zde přední kamerka, která rozpozná váš obličej.

Přední stranu obklopuje velký 6,2″ displej s rozlišením 1520 x 720 pixelů. Doplňuje jej kapkovitý výřez, kde se nachází 5 megapixelová selfie kamerka se světelností f/2.4. Na spodku je pak celkem výrazná brada s logem Nokia, což se ovšem dá telefonu vzhledem k jeho ceně odpustit. Kvůli nižší ceně je ovšem telefon poháněn relativně slabým čipsetem MediaTek Helio A22, který je vyroben pomocí 12nm procesu a sekundují mu pouze 2 GB operační paměti RAM. Tento čipset můžeme nalézt ale i v jiných levnějších zařízení jako například Huawei Y6 či Xiaomi Redmi 6A.

Step up to more with the new Nokia 2.3

Step up to more with the new Nokia 2.3

Na zadní straně se pak nachází duální fotoaparát, přičemž hlavní snímač má rozlišení 13 megapixelů a světelnost f/2.2. Sekundární hloubková čočka má pak rozlišení pouhé 2 megapixely. V útrobách telefonu se nachází 4 000 mAh baterie, která dokáže vzhledem ke slabšímu čipsetu a méně náročnému displeji velmi dobře nakládat s energií. Dle společnosti vydrží Nokia 2.3 až dva dny při běžném používání. Zamrzí však absence rychlého dobíjení. Co se týče konektivity, zde nehledejme žádné kompromisy. Až na podporu 5G sítí je zde vše a to včetně USB-C portu a 3,5mm jacku.

nokia 2.3 android 10

Telefon je zařazen do programu Android One, tudíž má jisté aktualizace na dva roky. V základu sice poběží na Androidu 9.0 Pie, ovšem Nokia přislíbila podporu nového Androidu 10, který by se na ni měl dostat brzy po vydání. Nokia 2.3 je dostupná v oranžové, černé a zelené barvě a prodeje budou zahájeny v prosinci, přičemž do České republiky se telefon dostane v lednu 2020. Cena pro evropský trh činí 109 EUR, což je asi 2 800 korun.

Jak se vám líbí nová Nokia 2.3?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek