NiceBoy Pano 360: dostupná kamera, která umí česky (recenze)

niceboy pano 360 nahledovy

360stupňová videa se stále snaží získat svou popularitu a k tomu jim napomáhá rozvíjející se trh s kamerami za poměrně solidní cenu. Dalším takovým kouskem je NiceBoy Pano 360, která vyniká především kompletní lokalizaci do českého jazyka. Zaujme i něčím dalším?

Rozcestník

NiceBoy Pano 360

NiceBoy Pano 360

6.3
 • Rozlišení fotoaparátu 12 MPx
 • Rozlišení videa 1344x1344 px
 • Úložiště microSD
 • Baterie 1150 mAh
 • Konektivita microUSB, microHDMI, Wi-fi
 • Displej 1,5" LCD

NiceBoy pano 360 – videopohled

NiceBoy pano 360 - videopohled

Balení jak má být, uvnitř však něco chybí

Kamera na první pohled zaujme už samotným obalem, který jako by z oka vypadl balení GoPro kamer. Popisky na krabici jsou dokonce v českém jazyce, což u takto levných kamer nebývá zvykem. V balení opět nalezneme několik málo držáků, ať už na helmu nebo na řídítka. V balení je obsaženo dokonce vodotěsné pouzdro. Díky přítomnosti standardního závitového šroubu lze kameru upevnit i na stativ, což se nám osvědčilo především při recenzování, když chcete kameru umístit někde v přírodě.

NiceBoy Pano 360 (9)

NiceBoy Pano 360: specifikace

 • úhel záběru: 220° x 360°
 • rozlišení: 12 Mpx
 • rozlišení videa: 1344x1344px 30 fps
 • displej: LCD 1,5″, barevný
 • konektivita: Wi-Fi, microUSB, microHDMI
 • paměťová karta: microSD
 • baterie: 1150 mAh

80 minut na baterii

Kamera obsahuje baterii o kapacitě 1150 mAh. V praxi to znamená přibližně 80 minut nahrávání v kuse s vypnutou wifi. Nabíjení trvá přibližně 4 hodiny, ale díky vyměnitelné baterii se nemusíte obávat, že o kameru přijdete v nejnevhodnější okamžik. Stačí jen přikoupit další náhradní a v případě potřeby měnit.


Vzhled a dílenské zpracování

Na kostičkový vzhled těchto kamer jsme už zvykli. Opět zde platí, že čočka objektivu je hodně vypouklá do prostoru a není tak chráněna proti poškrábání, které je na záznamu hodně znatelné. V tomto případe lze však, na rozdíl od AMKOV AMK 100S, optiku chránit vodotěsným pouzdrem.

Na těle kamery je trojice tlačítek. Pomocí horního tlačítka spouště se pořizují fotografie nebo video. Dlouhým stiskem přepínáte režimy natáčení. Na boční straně je vypínací tlačítko, jehož krátkým stiskem se dostanete do menu právě vybraného módu snímání. Dlouhým stiskem kameru vypnete. Pak jde zde i tlačítko pro potvrzování volby v menu, jehož dlouhým stiskem zapnete Wi-Fi.

Ukázka foto a video

Pano 360 se pyšní možností natáčet videa kompatibilní s Youtube a Facebook. V tomto případě je to snad největší důvod, proč si tuto kameru pořídit. Tuto funkci je ale potřeba zapnout. Pokud tak neučiníte, bude výstupem video bez možnosti prohlížet si jej jako 360stupňové. Navíc ke kameře není dodáván software k dodatečné úpravě. Co se kvality týče, tak dostanete to, za co si zaplatíte. Za 3 500 Kč nemůžeme čekat zázraky a ty se ani nedostavují. Video má rozlišení 1344×1344 px a postrádá detaily, které jsou doháněny nepěkným doostřováním, které vytváří nepěkné artefakty. Je to v podstatě přímý konkurent pro AMKOV AMK 100S.

NiceBoy Pano 360 ukázka 4

NiceBoy Pano 360 ukázka 4

NiceBoy Pano 360 nabízí 2 režimy snímání – focení a video. V případě videa lze nastavit také Detekci pohybu.

Fotografie? Pěkná omalovánka

Fotografie mají rozlišení 12 Mpix a trpí stejným problémem jako video. Uvítali bychom, kdyby kamera uměla fotografie pořizovat i ve formátu RAW.

Konektivita: Wi-Fi pouze jako dálková spoušť

NiceBoy pano 360 je snad první kamera, která umožňuje propojení s chytrým telefon přes Wi-Fi, ale neumožňuje přes něj měnit nastavení kamery. Pomocí aplikace pro Android totiž můžete měnit pouze režimy snímání, je zde tlačítko spouště a navíc máte možnost prohlížet si pořízené záznamy v kameře. Možnosti změny rozlišení, režimy pro natáčení videa a další úplně chybí.

OTCam
OTCam

Brýle pro virtuální realitu

Ke kameře je možné zakoupit hromadu příslušenství, včetně těchto kvalitních, plastových brýlí, které jako by z oka vypadly těm od Samsungu. Brýle jsou univerzální a vleze se do nich téměř libovolný telefon v rozsahu úhlopříčky displeje 4-6″. U brýlí je možné nastavit vzdálenost čoček od vašich očí, ale taká vzdálenost čoček od sebe pro pohodlnější konzumaci obsahu.

Samsung brýle mají na boku dotykovou plochu, kterou se orientujete v prostředí, protože když máte telefon vložený v brýlích, nelze ovládat dotykový displej. NiceBoy to má vymyšlené fikaně. K brýlím totiž dostanete bezdrátový Bluetooth ovládač/joystick, kterým se můžete v telefonu navigovat. Brýle vás přijdou na necelých 900 Kč.

Kdy, kde a za kolik?

Kamera je dostupná v řadě českých obchodů, není tak potřeba hledat v čínských obchodech. Kameru nyní seženete za cenu kolem 3 500 Kč a navíc si můžete přikoupit hromadu příslušenství, které je dostupné na oficiálním obchodě niceboy.cz.

Resumé

Pokud se poohlížíte po levné 360stupňové kameře, tak by právě NiceBoy Pano 360 mohl být pro vás tím pravým. Možná si vás nezíská kvalitou záznamu (v této cenové relaci je to standard), potěší však konektivitou, vodotěsným pouzdrem v balení a českou lokalizací včetně možnosti natáčet ve formátu kompatibilním s Youtube a Facebook 360stupňovými videi.

Klady
+ 360° video.
+ Cena.
+ Vodotěsné pouzdro v ceně.
+ Česká lokalizace.

Zápory
– Čočka nemá krytku.
– Nedotažená aplikace pro telefon.
– Slabší kvalita zázánamu.

Za zapůjčení děkujeme společnosti Kamerov.cz.

Tomáš Očadlý
O Autorovi - Tomáš Očadlý

Tomáš se narodil jako hračička, odjakživa utrácel své těžce ušetřené peníze za geekoviny, takže smartphony a tablety ho nemohly minout. Systém Android si ho našel… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)