TOPlist

ČTÚ: Pozor na neznámé zahraniční číslo začínající +94!

ČTÚ neznámé zahraniční číslo +94 wangiri

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) v poslední době zaznamenal zvýšený výskyt tzv. wangiri volání. Tedy praktiky, při které nic netušící majitel telefonu zavolá po zmeškaném (velmi krátkém) vyzvánění zpět na neznámé zahraniční číslo, což může volajícího velmi často přijít dost draho. „Pokud uživatel na zmeškané číslo zavolá, bude mu následně účtována vysoká cena takového hovoru. V současné době se jedná nejčastěji o vyzvánění z čísel, která začínají předvolbou +94 patřící Srí Lance. Podvodná volání tohoto druhu bývají zpravidla ze zahraničí,“ varuje ČTÚ ve svém aktuálním prohlášení.

Nejúčinnější obranou proti tomuto druhu útoků je podle úřadu hlavně prevence. „Doporučujeme všem uživatelům telefonních služeb, aby byli pozorní a pokud možno nijak nereagovali na volání z neznámých čísel se zahraniční předvolbou. V opačném případě hrozí, že budou nuceni zvýšenou cenu tohoto volání uhradit,“ upozorňuje ČTÚ s ohledem na skutečnost, že u hovoru uskutečněném z vlastní vůle nelze příliš spoléhat na úspěch v případném reklamačním řízení.

Setkali jste se někdy s tímto útokem. Z jakého čísla?

Zdroj: ČTÚ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)