TOPlist

Uživatelé Nexusů hlásí problém s e-maily. Může za něj Marshmallow?

Nexus gmail

Jste majiteli některého z telefonů řady Nexus a zároveň jste velmi závislí na vašem e-mailovém účtu? Pak zbystřete, protože následující zpráva vás pravděpodobně příliš nepotěší. Řada uživatelů Nexusů totiž hlásí problém s e-maily, konkrétně jejich automatickou synchronizací.

Velká spousta uživatelů, kteří vlastní telefon řady Nexus s Androidem 6.0.1 Marshmallow, si začala stěžovat na nespolehlivé notifikace u nově příchozích zpráv. Dle těchto uživatelů se v lepším případě notifikace ozve se značným zpožděním a v tom horším se nedostaví vůbec a uživatel musí e-mailovou schránku synchronizovat ručně, aby se v ní nově příchozí zpráva vůbec zobrazila. Problém se týká přinejmenším aplikací Gmail a Inbox.

Nexus problém s e-maily

Jedním z možných viníků je v tomto případě samotný Android 6.0.1 Marshmallow a konkrétně jeho funkce nazvaná doze. Ta má za úkol šetřit baterii zařízení tím, že zařízení a jeho nepotřebné procesy uspí v případě, že s telefonem nijak nemanipulujete. Je tedy možné, že doze takto „uspává“ i synchronizaci e-mailů, čímž vzniká výše popsaný problém s e-maily.

Narazili jste se svým Nexusem na tento problém s e-maily?

 

Zdroj: TalkAndroid.com, code.google.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)