Nexus One pro vývojáře: momentálně vyprodaný

Nexus 6 vs. Nexus 6 srovnání – konstrukce (34)

Před časem Google oznámil konec oficiálního prodeje telefonu Nexus One. Telefon však nezmizel “z pultů” úplně doslova, nadále jej lze sehnat jako vývojářský telefon za cca 500 dolarů. Je k tomu ovšem zapotřebí být v Android Marketu zaregistrovaný jako vývojář. Touto politikou chce Google zachovat dostupnost telefonu jako platformy pro vývoj a testování aplikací pro Android. Netrvalo však dlouho, a také skrze tento kanál byl, i k velkému překvapení Googlu, Nexus One vyprodán.

Prodej telefonu Nexus One pro vývojáře bude evidentně pokračovat dále, Google již s HTC vyjednává o dalším naskladnění, ale nabízí se otázka, jestli je vývojářů aplikací pro Android opravdu tolik, že se podařilo zaskočit i samotný Google, a nebo se o rychlý odbyt telefonů zasloužili také běžní uživatelé, kteří obětovali 25 dolarů potřebných k registraci v Android Marketu a Nexus One si touto cestou oficiálně pořídili.

Podle údajů platných k datu květnové konference Google I/O bylo registrováno 180 tisíc Android vývojářů pracujících na 50 tisících aplikací. Nyní se odhaduje, že počet aplikací v Android Marketu dosahuje hodnoty cca 100 tisíc.

Jan Šesták
O Autorovi - Jan Šesták

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Nexus5

Nexus One – recenze a odpovědi

Recenze telefonů Michal Šrajer Michal Šrajer
13 min. uložit na později
cher-wang htc

Srovnání displejů Super LCD vs ostatní

Články Petr Mišák Petr Mišák
2 min. uložit na později
htc-logo-1

Je HTC Desire (Bravo) upravený Nexus One?

Články Martin Prokop Martin Prokop
2 min. uložit na později
Nexus 6 vs. Nexus 6 srovnání – konstrukce (34)

Aktualizace pro Nexus One – Android 2.2.1

Články Petr Mišák Petr Mišák
2 min. uložit na později

Komentáře (1)