Nexus One a Nexus S dostávají očekávaný update na Android OS 2.3.3

Nexus 6 vs. Nexus 6 srovnání – konstrukce (34)

Googlu uvolnil aktualizaci operačního systému Android ve verzi 2.3.3 Gingerbread pro své telefony Nexus One a Nexus S. Podle informací uživatelů ze zahraničí OTA aktualizace již probíhají, všichni uživatelé by se tak měli nové verze dočkat do několika týdnů (předpokládá se ovšem také zveřejnění přímých linků, takže netrpěliví uživatelé si budou moci aktualizaci vyvolat sami).

  • Nexus One se tak konečně dočká poslední mobilní verze Android OS
  • Nexus S získává novinky pro svůj systém NFC (near-field communication), jmenovitě už mát být možno zapisovat (a nejen číst jako doposud) NFC tagy, stejně jako nastavit telefon do režimu tagu, aby mohl být přečten jiným kompatibilním zařízením.
  • Vyřešeny byly také některé bugy, zejména nepříjemné automatické restartování Nexus S při dlouhých telefonických hovorech
  • Další změnou provedenou zatím jen u Nexusu S (ale ostatní telefony by také měly následovat) je zrušení přístupu kontaktů z facebooku do kontaktů telefonu a cloudu navázanému k účtu. Facebook měl doposud výjimku, ale nově Google požaduje, aby využíval stejné API pro kontakty, jako ostatní aplikace

 

Aktualizováno 20:00

Jak uvádí kolega Milan Menšík v diskuzi níže, OS 2.3.3 přináší také podporu pro audio-video formát WebM, který Google propaguje. Tento formát má na starosti streamování audia a videa v rámci HTML5. Stream je zabalen ve známém souborovém kontejneru mkv (Matroška), pro zvuk se používá open source formát Ogg Vorbis, pro video pak VP8 od Google (alternativa k H.264)

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (38)