Menu

Bude mít další Nexus logo Huawei a 5,7″ obrazovku?

Již před více než dvěma měsíci se internetem začaly šířit zvěsti o tom, že další smartphone spadající do řady Nexus pro Google vyrobí některý z čínských producentů chytrých telefonů. Výrobci jako Huawei, Xiaomi či Lenovo již prokázali své kvality a oprávněně získávají na popularitě i mimo domovskou Čínu – především pak na rozvojových trzích, ve kterých se skrývá obrovský potenciál. Rozhodnutí Googlu svěřit výrobu svého referenčního přístroje do rukou některého z těchto výrobců by tak nemuselo být vůbec nelogické. Dle posledních informací bude nový Nexus skutečně pocházet právě z Číny a za jeho výrobou bude stát společnost Huawei.

huawei nexus

Analytik, specializující se právě na čínský elektronický průmysl, uvedl, že je to právě Huawei, kdo již pracuje na vývoji nového smartphonu pro řadu Nexus. Co se specifikací týče, nový Nexus by měl být o něco menší než současný, 6palcový Nexus 6 z dílny Motoroly. Konkrétně pak má nabídnout displej s úhlopříčkou 5,7″ a QHD (2 560 x 1 440 px) rozlišením. Výkon by novému Nexusu měl dodat osmi jádrový čip Qualcomm Snapdragon 810. Nexus, vyrobený společností Huawei, by pak měl být představen ve třetím kvartále tohoto roku.

Letos jsou však nejspíš ve hře hned dva nové chytré telefony Nexus. U druhého z nich se pak jako pravděpodobný výrobce jeví jihokorejské LG.

Co říkáte na představu smartphonu Nexus z dílny společnosti Huawei?

 

Zdroj: AndroidAuthority.com, GSMArena.com

 

Komentáře

Pierre

Pierre

10.5.2015 20:20

to bude tedy něco, až nám Smartphony začnou sdělovat svoje vlastní myšlenky :)

Dominik Fryč

Dominik Fryč

10.5.2015 20:25

Spíš doufám, že vyjde něco jako Nexus 5 2015 s 5″ displayem při nejlepším, to bych byl rád :)

Was3k

Vašek Švecexternista 5

10.5.2015 20:27

Pierre: otázku jsem trochu lépe formuloval. A jak by se vám líbil takový “Huawei Nexus” s 5,7″ displejem a Snapdragonem 810? :)

pedes

pedes

10.5.2015 20:29

Huawei dlouhodobě potvrzuje svoji kvalitu a tak se není třeba divit. Palec nahoru.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

10.5.2015 20:36

Motorola předvedla, jak tragické zařízení produkuje. Měli by práci přenechat těm, kteří se osvědčili = LG nebo Asus. Pokud to udělá Huawei , bude to ještě horší jak Nexus 6 = měl jsem Vás rád zařízení Nexus, ale ji žsi Vás nekoupím.

Petr Rolf

10.5.2015 21:04

FAKTUZ: občas s tebou i souhlasím, ale nyní tvůj příspěvek zrovna dokazuje, že také nerozumíš všemu a nejsi úplně v obraze:-) Nikdo není dokonalý….

Adamantium

Adamantium

10.5.2015 21:33

Po třech Samsunzích (SGS, SGN, SGN2) jsem přesedlal na Mate7 a to je prostě jiná liga. Žádné sekání se, wifi a gps chytá rychle, výdrž je parádní. Navíc po plasťácích je to telefon o dvě třídy výše i po vizuální stránce. Jestli takto nějak bude vypadat příští Nexus, pak nemám žádných výhrad..

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

10.5.2015 21:38

Petr Rolf: Máš snad Nexus 6 že se mnou nesouhlasíš?

Petr Rolf

10.5.2015 22:10

faktuz: a ty snad máš Nexus 7 od Huawei, když už jsi sem vložil taková moudra? :-))

ufo007

ufo007

10.5.2015 23:03

Ještě jsem neviděl článek o jakémkoliv telefonu, kde by Faktuz napsal: Ano to je dobrý telefon. Náhoda, nebo má telefon od Jablotronu a neví jak vypadá mobil?

Samone

Samone

11.5.2015 3:29

Huawei je v tzv. “laufu”, takže se není čemu divit. Nexus vždy využíval výrobce, který byl aktuálně v kurzu, respektive měl zajímavé a úspěšné modely. Volbě se nedivím a jsem zvědavý jak se předvedou…

oem

oem

11.5.2015 7:58

mám nexus 7 2013 a odešel mi (nejde zapnout) a prý je to tím, že Asus použil vadné paměti. Opravdu si google myslí, že poběžím pro nový Nexus = ukázka toho, jak by to mělo vypadat ??? ani náhodou

Anteus

Anteus

11.5.2015 8:19

Dominik Fryč: Taky doufam v neco s mencim displayem. A pokud nebude ten druhej model pod 5,2” tak si pockam jak dopadnou win10 a zrejme koupim konkurenci hrozne se mi libi napad s funkci Continuum.

Martin P.

Martin P.

11.5.2015 10:00

Tak co si budeme říkat Hujáhej není nijak v očích zákazníků zvučná kvalitní firma. Ale Google dělá výběrové řízení a né anketu u zákazníků. A stím jak třeba Samsungu a jiným výrobců Google vadí, nedivil bych se, že do konkuzzu hlásili i jiní výrobci kteří by jinak neobstály.
Rozhodně na Nexus může zapomenout Xiaomi , 0nePlusOne či takové Meizu tím vykřikováním o Androidu bez Google si akorát zavřeli dveře. Stejně jako Samsung svým marketen a Tizenem.

Co se dá tak pozorovat, tak koncepce Nexus = phablet se moc nelíbý . Google by podle všeho chtěl koncepci x zařízení. Tedy hodinky > telefon > tablet > Chromebook > desktop. Takže se hovoří o dvou Nexusech jeden ve stylu fošny od Lenova ( ex Motorola)tedy v článku zmíněný Huawei. A druhý bude prý LG Nexus 5 druhé edice. LG Nexus5 pěti palec nebyl, i když měl k tomu blízko.

Uvidíme ale další telefon podobný Nexusu 6 moc neuspěje.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

11.5.2015 15:45

Petr Rolf: ne, ale když se podívám jak hrozné produkty vypouští na trh uvedená společnost a jak vypadají po roce používání, přijde mi to jako kompletní snaha zničit značku Nexus. Jinak si to nedokážu vysvětlit, protože větší blbost než to dát v případě Nexus 6 Motorole už jem si nedokázal představit, a teď tohle …

Petr Rolf

11.5.2015 18:31

faktuz: s Motorolou souhlasím (vše, co jsem od této značky pořídil stálo za prd) , ale co se týče výrobce Huawei mám opačný názor. Ano, jméno nezní tak lákavě, ale poslední dobou se za své výrobky stydět rozhodně nemusí, ba naopak. V době uvedení P7 jsem si poprvé telefonů Huawei začal všímat a jelikož žádný jiný tel. mě designově nezaujal, ,, risknul” jsem to. A musím s pokorou uznat, že jsem sám nečekal onu kvalitu a bezproblémovost. A už jen proto, že jsem za něj dal půlku toho, co jsem dříve utrácel za rádoby TOP výrobce. Pokud bych měl tedy mluvit za sebe, pak by toto byl zřejmě první Nexus, který bych si pořídil :-) Jen ještě podotknu, neřeším teď výkonové parametry, ale to ve finále pro spoustu uživatelů taky neznamená vše.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

11.5.2015 18:48

Petr Rolf: Většinu mých přátel popadla čímská horečka a před rokem/dvěma si Huawei nakupovali jako na běžícím pásu. A není překvapením, že žádný z nich již daný teolefon nemá a nahradil ho jiným výrobcem. Proč, to snad nemá smysl vysvětlovat. Málo výrobců drží kvalitu tak, aby si toho uživatelé všimli … hodně výrobců však kvalitu dělá tak, že je to k pláči. Huawei je na hraně, je pravdou že je to asi nejlepší Čína ze všech … ale kdyby to předali jako v minulosti LG, Asusu, Samsungu či HTC, udělali by lépe.

Petr Rolf

11.5.2015 19:44

faktuz: a to bych docela rád slyšel, proč se jich přátelé zbavovali:-) (bavíme se stále o tel. od střední třídy nahoru). Telefony měním obyčejně každou chvilku, ale P7 se zatím nechci zbavit (a né kvůli tomu, že bych si radost udělat nechtěl).
Já a pár lidí kolem mne mají zase špatné zkušenosti s LG, Samsungem, Sony… O HTC ani nemluvím. Na to, kolik jsem za ty telefony utrácel, to byla opravdu loterie a nikdy nebylo zaručené, jak si daný kousek povede. Ale tak, jako tak, takový posun kupředu, jako je u Huawei, nepřišel ani u jednoho z nich. A když vidím, kam se takové LG a Samsung navíc tlačí cenově a co za tu danou cenu poskytnou navíc….
Každopádně věřím tomu, že pokud by měl být další Nexus od Huawei, určitě to žádná tragédie nebude. Rozhodně ne horší, než jako u předchozích výrobců.

RSS (komentáře k článku)