Bude mít další Nexus logo Huawei a 5,7″ obrazovku?

huawei nexus titul

Již před více než dvěma měsíci se internetem začaly šířit zvěsti o tom, že další smartphone spadající do řady Nexus pro Google vyrobí některý z čínských producentů chytrých telefonů. Výrobci jako Huawei, Xiaomi či Lenovo již prokázali své kvality a oprávněně získávají na popularitě i mimo domovskou Čínu – především pak na rozvojových trzích, ve kterých se skrývá obrovský potenciál. Rozhodnutí Googlu svěřit výrobu svého referenčního přístroje do rukou některého z těchto výrobců by tak nemuselo být vůbec nelogické. Dle posledních informací bude nový Nexus skutečně pocházet právě z Číny a za jeho výrobou bude stát společnost Huawei.

huawei nexus

Analytik, specializující se právě na čínský elektronický průmysl, uvedl, že je to právě Huawei, kdo již pracuje na vývoji nového smartphonu pro řadu Nexus. Co se specifikací týče, nový Nexus by měl být o něco menší než současný, 6palcový Nexus 6 z dílny Motoroly. Konkrétně pak má nabídnout displej s úhlopříčkou 5,7″ a QHD (2 560 x 1 440 px) rozlišením. Výkon by novému Nexusu měl dodat osmi jádrový čip Qualcomm Snapdragon 810. Nexus, vyrobený společností Huawei, by pak měl být představen ve třetím kvartále tohoto roku.

Letos jsou však nejspíš ve hře hned dva nové chytré telefony Nexus. U druhého z nich se pak jako pravděpodobný výrobce jeví jihokorejské LG.

Co říkáte na představu smartphonu Nexus z dílny společnosti Huawei?

 

Zdroj: AndroidAuthority.com, GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)