Telefon Nexus 6P je v Google Store beznadějně vyprodán

telefon_nexus_6p_vyprodan_ico

V posledních dnech vyšlo najevo, že silnější z obou loňských mobilů Nexus – telefon Nexus 6P – zmizel z nabídky Google Store. Přesvědčit se můžete na americké verzi webu, kde se místo tlačítka “Objednat” skví nápis “Není k dispozici.” Podle několika zahraničních zdrojů může jít o předzvěst blížícího se představení nových modelů pro letošní rok.

Telefon Nexus 6P je v Google Store beznadějně vyprodán Telefon Nexus 6P je v Google Store beznadějně vyprodán

Uvolňuje telefon Nexus 6P místo svým nástupcům?

Hypotézu, že nové Nexusy již doslova klepou na dveře, potvrzuje i skutečnost, že se názvy “Nexus Sailfish” a “Nexus Marlin” objevily v databázi výsledků benchmarku AnTuTu. Teorii o brzkém vypuštění letošních modelů nakonec i fakt, že Google nemá v plánu doplňovat skladové zásoby. Nedostatek zásob sice nemusí vždy znamenat, že výrobek je zralý do starého železa, ale mluvčí Google odpověděl serveru MobileSyrup, že: “V současné době se neplánuje k doplnění zásob Nexusu 6P.”

Navzdory skutečnosti, že telefon Nexus 6P zmizel z online obchodu Google Store, přístroj je stále k dispozici v nabídce e-shopů. Pro Čechy sice zatím Google Store není k dispozici, nicméně Nexus 6P mohou pořídit ve 32GB i 64GB verzi.

Pane profesore, už je čas! Musíme jít!

Vyřazení tohoto modelu z nabídky není žádným překvapením. Nexus 6P dosáhl konce své kariéry především kvůli jednoletému životnímu cyklu této řady chytrých telefonů. Pokud byste tedy chtěli držet v ruce zbrusu nový Nexus 6P, máte poslední šanci, než e-shopy vyprodají poslední kousky. Menší Nexus 5X je v Google Store stále k mání, nicméně dá se předpokládat, že nebude po vyprodání zásob znovu naskladňován.

Očekává se, že nový Nexus Marlin dostane 5,5″ obrazovku s rozlišením Quad HD. Jeho srdcem bude procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM, 13Mpx hlavní a 8Mpx přední fotoaparát. Zatímco loňský Nexus 6P vyráběl Huawei a model 5X LG, tentokrát prý vyhledávací gigant svěřil výrobu obou telefonů tchajwanskému výrobci HTC.

Zdroje: 4pda.ru, phonearena.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)