Nebavíte se s osobou, která vám půjčuje Netflix? Firma zavádí jednoduché řešení

netflix uživatelské profily

Sdílení přihlašovacích údajů ke streamovacím platformám jako Netflix, HBO Max či Amazon Prime Video je v dnešní době běžná věc. Pokud patříte mezi ty, kteří je mají vypůjčené výměnou za pivo, kafe, nebo předem domluvenou částku, ale zároveň jste se přestali s vaším kamarádem/rodinou stýkat, pravděpodobně řešíte otravný problém. Váš profil je totiž spárován s účtem dotyčného, a vy si jej nemůžete nikterak přenést. Tedy až dodnes.

Netflix se totiž pochlubil s novinkou, která umožňuje přenos profilu na nový účet. Ve své tiskové zprávě uvádí: “Lidé se posouvají, rodina rozrůstá a vztahy končí.”, což je zkrátka pravda. Nemusíte se bavit s lidmi, kteří vám Netflix před několika lety půjčili a zároveň nechce mít pocit, že jim něco dlužíte. Nebo prostě chcete svůj účet, protože máte potomka a přítelkyni, která chce v ložnici koukat na své pořady.

Netflix
Netflix

Přenos profilu dává smysl hlavně z toho důvodu, že si na vás algoritmus nebude muset zvykat a přesně ví, co jste viděli a jaké žánry máte rádi. Na základě toho vám doporučuje relevantní obsah. Lézt tedy do aplikace, která jejíž algoritmy jsou přizpůsobeny na někoho jiného, nebo nejsou přizpůsobeny vůbec, může být zkrátka otravné. Funkce se nyní zavádí u všech účtů a jakmile bude dostupná i na tom vašem, dá vám Netflix vědět skrz notifikaci.

Sdílíte s někým údaje od Netflixu?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)