TOPlist

Nejlepší filmy na Netflixu: Nech svět světem je poutavý apokalyptický sci-fi thriller

Nech svět světem - Netflix
  • Netflix vydal 8. prosince apokalyptický sci-fi thriller
  • Hlavní role hrají Julia Roberts a Ethan Hawke
  • Nabízí pohled na svět s nefunkčními technologiemi

Co kdyby přestaly fungovat veškeré technologie? Nech svět světem je hvězdně obsazený apokalyptický sci-fi thriller režiséra Sama Esmaila, známého zejména díky seriálu „Mr. Robot“. Hlavní role ztvárňují manželé Amanda a Clay, kteří spolu se svými dvěma dětmi tráví víkend v pronajatém luxusním domě. Jejich idylickou dovolenou naruší příchod dvojice cizinců, G. H. a jeho dcera Ruth. Tito dva přinášejí zprávy o záhadném kybernetickém útoku, který vede k narůstajícímu napětí a nejistotě mezi oběma rodinami.

Názor redakce a hodnocení

Nech svět světem nabízí zajímavou podívanou, která dokáže udržet diváka v napětí. Na filmu je zajímavá i kamera, která přispívá k celkovému dramatickému dojmu. Děj je plný překvapení, s mírně nadsazenými momenty, které však vedou k hlubokému zamyšlení nad situací, jak by to vypadalo, kdyby stala podobná událost ve skutečnosti. Celkově jde o poutavý snímek, který vzbudí u diváků zvědavost a nechá je uvažovat o konspiračních teoriích nebo možných dopadech podobného scénáře.

Netflix
Netflix
Původ USA
Rok 2023
Žánr Drama / Thriller
Předloha Rumaan Alam
Režie Sam Esmail
Scénář Sam Esmail
Kamera Tod Campbell
Hudba Mac Quayle

Herecké obsazení

Julia Roberts hraje v thrilleru roli Amandy Sandford, která představuje zásadní část příběhu a sleduje, jak pociťuje hrozbu blížící se katastrofy.

 Leave the World behind

Ethan Hawke sehrál roli Claye Sandforda, manžela Amandy. Podává kvalitní výkon, který podtrhuje napětí a nejistotu, kterou jeho postava a rodina zažívají.

Ethan Hawke

Charlie Evans hraje roli teenagera Archieho Sandforda, jednoho z dětí Amandy a Claye. V průběhu se drží v ústraní, zůstává raději u videoher a při výpadku je přímo posedlý obnovením internetu.

Jojo Whilden

Další herci:

  • Farrah Mackenzie
  • Mahershala Ali
  • Myha’la Herrold
Myha'la Herrold, Mahershala Ali

Děj:

Představte si situaci, kdy dojde k rozsáhlému výpadku sítě a všech technologií a tím k narušení běžného života. Rodina Sandfordových se vydává na dovolenou do pronajatého domu u pláže, kde se chystají užívat si klid a odpočinek. Avšak okolo jejich pobytu se začínají dít zvláštní události – nejde signál, bourají lodě, padají letadla a nefungují navigační systémy, internet i televizní vysílání je nedostupné. Situace se stává ještě dramatičtější, když se na prahu jejich pronajatého domu objeví dva cizinci.

Nech svět světem | Oficiální trailer | Netflix

Nech svět světem | Oficiální trailer | Netflix

Tento scénář zahajuje řadu napínavých událostí, které postaví postavy před nečekané výzvy a nutí je přizpůsobit se nové realitě, kde selhávají moderní technologie. Nabízí zajímavý pohled na to, jak by se lidé mohli vyrovnávat s náhlým zmizením toho, na čem jsou tak závislí.

Viděli jste tento nový film na Netflixu?

Zdroj: Netflix

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)