Nekvalitní aplikace se v Google Play budou zobrazovat mnohem méně

nekvalitni aplikace google play

Google se v poslední době snaží propagovat kvalitní aplikace a zároveň ty nekvalitní aplikace ukazovat v Google Play co nejméně. A to hlavně tím, že takové aplikace se budou propadat ve vyhledávání. Nyní se zapojil další faktor.

Čím výše je aplikace ve vyhledávání, tím méně padá

V podstatě tak nějak by se dal jednoduše popsat nový algoritmus. Pokud se podívate na žebříčky aplikací na Google Play, tak by se na předních místech měly objevovat aplikace, které nemají problémy a nepadají. Žebříček tak nově bude počítat i s daty využívání, kromě samotného hodnocení a počtu stažení.

Google Play nekvalitni aplikace

Jde o další krok, kterým chce Google podpořit vývojáře, kteří tvoří kvalitní aplikace. Nedávno se také například oznámilo, že se používá strojové učení k identifikaci aplikací, které fungují podivně. Jako třeba to, že požaduje mnohem více oprávnění, než je třeba. Je tu také nový program Android Excellence, který by měl filtrovat aplikace, které Google považuje za kvalitní.

Když vývojář odešle na Google Play novou aplikaci, tak se musí spíše vypořádat s umělou inteligencí a strojovým učením, než samotným lidským faktorem. Obecně už je zažito, že Google Play má oproti Apple Store více “nekvalitních” aplikací, a to se snaží Google změnit.

Znáte nějakou populární aplikaci, která vám na telefonu padá?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)