TOPlist

Některé Samsungy Galaxy Note 3 trpí cyklickými restarty

note3reboot

Samsung Galaxy Note 3 se u svých zákazníků setkal se značným ohlasem, projevujícím se také poměrně rozsáhlými diskuzemi na webu. Bohužel ne všechny internetové debaty se rozplývají nad technickou stránkou, novými funkcemi nebo softwarovou výbavou tohoto phabletu. Na několika diskuzních fórech se nezávisle na sobě začaly objevovat zmínky o výskytu cyklických restartů zařízení („boot loop“), což rozhodně není pro telefon v této cenové relaci dobrá vizitka.

Dosavadní snahy o zjištění příčin vedou k různorodým výsledkům. Někteří uživatelé hlásí toto chování po provedení aktualizace softwarové výbavy či stažení aplikace z Obchodu Play. Jiní se naopak v nekonečné smyčce ocitli po provedení běžného restartu systému, nicméně pokud tu samou operaci provedou s telefonem v režimu Letadlo, k opakovanému restartování nedojde. Proces opakovaného restartování lze přerušit pouze vytažením baterie z přístroje a opětovným zapnutím.

Některé Samsungy Galaxy Note 3 trpí cyklickými restarty Některé Samsungy Galaxy Note 3 trpí cyklickými restarty

Dle dosud známých faktů se problém nevyřeší ani uvedením telefonu do továrního nastavení, protože příčina spočívá mnohem hlouběji, takže nezbývá než čekat na reakci a případnou záplatu přímo od Samsungu. Dodejme, že dle sesbíraných indicií se uvedená chyba týká jen modelů s procesorem Qualcomm Snapdragon 800.

Zdroje: MobilTelefon, 4PDA, Ubergizmo, Mobil Devices.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)