Údajné obrázky tabletu Sony Xperia Tablet Z2 unikly na web

xperia_tablet_z2_ico

Když jsme včera informovali o údajných technických parametrech připravovaného tabletu Sony Xperia Tablet Z2, ještě jsme neměli tušení, jak bude vlastně vypadat. V noci na dnešek se na Twitter účtech @gadgetleaks a @evleaks objevilo několik údajných obrázků (“tiskových renderů”) tohoto nesporně zajímavého přístroje. Ačkoli @gadgetleaks je úplně nový účet, skutečnost, že jeden z obrázků nezávisle publikoval i v únicích renomovaný @evleaks dává materiálu o něco vyšší důvěryhodnost.

Ze snímků lze usuzovat, že pokud jde o design, zachová si novinka hlavní rysy svého předchůdce – na jedné straně má sice poměrně silný rámeček kolem obrazovky, ale velmi tenká a voděodolná. Rám je pravděpodobně z kovu, podobně jako v případě telefonu Xperia Z Ultra.

Dle dosavadních zpráv je srdcem Sony Xperie Tablet Z2 čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktovaný na 2,3 GHz, kterému sekundují 3GB operační paměti. Další specifikace zahrnují 10,1″ displej Triluminous s rozlišením 1920 x 1200 obrazových bodů a 16 GB interního úložiště s možností rozšíření paměťovými kartami microSD. K pořizování snímků a natáčení videí poslouží 8MPx fotoaparát, na videohovory je připravena 2MPx přední kamera Energii zajistí baterie s kapacitou 6 000 a operačním systémem má být Android 4.4 Kitkat.

Nově se objevily také údaje o rozměrech a hmotnosti – Sony Xperia Tablet Z2 by měl měřit 266 x 172 x 6,4 milimetrů a vážit 426 gramů ve verzi s Wi-Fi konektivitou a 439 gramů s LTE připojením.

Termín oficiálního představení nebyl zatím zveřejněn, nicméně s ohledem na rostoucí počet úniků informací lze očekávat, že tento kousek spatří světlo světa na veletrhu Mobile World Congress, který začíná toto pondělí v Barceloně. Náš portál bude mít na místě zpravodaje, kteří jistě přinesou nejnovější informace nejen o tomto tablet, takže “zůstaňte naladění”!

Zdroje: Android Authority, @evleaks, @gadgetleaks, Mobil Telefon, The Inquirer, Phandroid, Android Headlines.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)