Nejzajímavější Android novinky. TOP témata týdne – Android Wear a konec roamingu

android novinky cover

Týden utekl jako voda a my jsme tu s dalším přehledem. Jestli vás zajímá, jak můžete používat Google Mapy i v zahraničí bez internetu, přemýšlíte jaký chytrý náramek vám pomůže vylepšit kondici nebo vám unikla zpráva o konci roamingu v EU, čtěte dále. Přinášíme vám ty nejzajímavější Android novinky za poslední týden pohromadě v jednom článku. Dnes se můžete těšit na: 

Android Wear 2

Android Wear – prostředí pro wearables a hodinky Moto 360

Google na nás v týdnu bez předchozího varování vybalil pořádnou nálož novinek. Především se jedná o nové prostředí (či launcher), které najde uplatnění v chytrých hodinkách, náramcích a podobných wearables zařízeních. Těsně na to vypustila Motorola zprávy o hodinkách Moto 360, jež budou Android Wear obsahovat. Dobrou zprávou je, že Moto 360 vypadají jako klasické, stylové hodinky. Jestli budou za rozumnou cenu, Samsung by se měl začít bát o svou řadu Gear. Více info najdete v článku Davida Myslivečka. Pokud byste si chtěli prostředí vyzkoušet ve svém telefonu, mrkněte na článek Matěje Machytky.

Android novinky - Android Wear

Fitbit Flex – náramek na den i noc

S příchodem jara se nám v redakci zrodil nápad na nový seriál, hubneme chytře se Světem Androida. Vzhledem k tomu, že chytré hubnutí (nebo cvičení) se neobejde bez technologických hraček, naše volba padla na náramek Fitbit Flex. Stylový náramek, jenž pohodlně sedí na ruce, ohlídá vaši každodenní aktivitu a zanalyzuje váš spánek. Podrobnou recenzi pro vás připravil David Mysliveček.

Fitbit Flex náramky

Poplatky za roaming v EU končí

Zpráva, která musí potěšit všechny pravidelné i občasné cestovatele. Od konce roku 2015 si ze zemí Evropské unie zavoláme, “zasmskujeme” a “zadatujeme” za stejné ceny jako doma. Konečně budeme moci využít skvělé funkce turistických průvodců, map a podobných programů bez toho, abychom přišli na buben. Jaké překážky návrh ještě čekají, zjistíte v článku Matěje Machytky.

Android novinky - roaming

Jak používat Google Mapy v zahraničí zdarma?

Dneska jsme vás sice již informovali, že poplatky za roaming končí, než se tak ale stane, bude se vám hodit návod Honzy Dolejše. Ten vám osvětlí, jak můžete Google Mapy používat i v zahraničí a bez internetu. Pro cestovatele ideální záležitost. Málo kdo se nechává navigovat ve svém vlastním městě, ale v takové Paříži či Londýně by se mapy hodily, co říkáte?

android novinky - mapy

Nabíjení baterie – tipy a triky

Vybitá baterie by se dala rozhodně zařadit mezi nejpalčivější “first world problems”. Není nad pocit, kdy víte, že telefon ještě budete potřebovat, nabíječka nikde v dohledu a smartphone pomalu usíná. Zatímco výkonnost procesorů, velikost operačních pamětí či kvalita fotoaparátů šla za poslední léta raketově vzhůru, baterky jsou pořád jenom baterky. I zde se začaly používat nové technologie, zatím však nijak převratné. Pokud chcete získat know-how, jak telefon správně nabíjet, a že kalibrace nové baterie není úplně dobrý nápad, zamiřte do článku Matěje Machytky.

android novinky -baterie

A jaké Android novinky zaujaly tento týden vás?

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)