TOPlist

Ideální telefon pro fanouška Androidu? Tohle jsou nejrozšířenější specifikace

idealni telefon fanousek androidu specifikace

Společnost AnTuTu je známá svými benchmarky. Stovky tisíc lidí po celém světě si testují výkon svých telefonů. Díky obrovskému množství dat, které má AnTuTu k dispozici, můžou sestavit ideální telefon pro fanouška Androidu, který má v sobě nejrozšířenější specifikace.

AnTutu zveřejnilo nejrozšířenější specifikace u telefonů

Aplikaci AnTuTu pravděpodobně nemusíme našim čtenářům představovat, slouží k měření výkonu jednotlivých telefonů. Výsledky se pak odesílají na servery společnosti, ze kterých následně vznikají různé žebříčky. Samozřejmě se posílají i informace o samotném telefonu, a právě těchto dat nyní využili pro vytvoření ideálního telefonu pro fanouška Androida.

Proč píšeme fanoušek Androidu? Jednoduše z toho důvodu, že údaje jsou založeny z informací benchmark testů AnTuTu. A zrovna testování výkonu pomocí benchmarků není činnost, kterou by prováděl klasický uživatel, ale spíše někdo, kdo se o Android a obecně technologie zajímá. Data byla zaznamenána od dubna do června tohoto roku. Takže jaké jsou nejrozšířenější specifikace u smartphonů?

AnTuTu Benchmark
AnTuTu Benchmark

Nejrozšířenější specifikace u telefonů v AnTuTu

Nejrozšířenější displej má velikost 5,5 palce (celkem na 20 procentech zařízeních) a Full HD rozlišení, průměrná velikost displejů se ale neustále zvyšuje. Dá se tedy očekávat, že brzy bude 5,5 palce nahrazeno vyšší úhlopříčkou, na druhém místě jsou už nyní 6 palců velké displeje. Zajímavé je to, že rozlišení 1440p se používá minimálně a FullHD rozlišení je v podstatě standardem. Najdeme jej na téměř 60 procentech všech zařízení.

Nejoblíbenější a nejrozšířenější jsou čipsety od společnosti Qualcomm, které jsou na 54 procentech zařízení. Na druhém místě s rozšířeností 14 procent možná trochu překvapivě nalezneme Kirin čipsety, které pohání Huawei a Honor telefony. MediaTek obsadil třetí místo s 13 procenty a až na čtvrtém místě je Samsung s Exynos čipsety a rozšířeností 8 procent. Důvodem, proč je Samsung tak nízko, je hlavně to, že často u svých modelů používá také čipsety společnosti Qualcomm. Kdyby se využívaly na všech modelech výhradně Exynos čipsety, tak je Samsung na druhé pozici.

nejrozsirenejsi znacka cipsetu

Nejoblíbenější a nejvyužívanější paměť RAM je 4 GB, kterou najdeme na 34 procentech zařízení. Na druhé pozici už je ale 6GB RAM, které nalezneme na 29 procentech zařízení. Ještě větší 8GB RAM je prozatím hodně okrajová, najdeme ji pouze na čtyřech procentech telefonů. U úložiště už je to vyrovnanější, nejoblíbenější je 64 GB, tuto velikost preferuje 44 procent uživatelů. Na druhém místě je pak 32 GB paměť, kterou nalezneme na 21 procentech zařízení. Nahoru už se ale pomalu dostává i 128GB vnitřní paměti, které se nachází na 17 procentech mobilů.

Na úplný závěr je vidět to, která verze Androidu je u uživatelů AnTuTu nejrozšířenější. Android 8 Oreo vyhrává s rozšířeností 27 procent, na druhém místě je Android 7 Nougat s 19 procenty. Třetí místo pak obsadila mírně vylepšená verze Android 8.1 Oreo s 13 procenty. To je hodně zajímavé, protože se značně liší od údajů společnosti Google, která každý měsíc zveřejňuje celkovou rozšířenost jednotlivých Android verzí. Vyvodit z toho jde, že uživatelé, kteří se zajímají o Android a technologie, chtějí mít co nejnovější verzi Androidu.

nejrozsirenejsi verze androidu antutu

Jak tedy vypadá ideální telefon pro fanouška Androidu?

Pokud si z každé kategorie vezmeme nejoblíbenější část. Vyjde nám poměrně přesná ukázka toho, jak by měl vypadat ideální telefon pro fanouška Androidu. Displej by měl mít velikost 5,5 palce s FullHD rozlišením, čipset by měl být od společnosti Qualcomm, doplněn by měl být o 4GB RAM / 64GB vnitřní paměť a běžet by měl na Androidu 8 Oreo.

nejoblibenejsi telefon specifikace 2018

Byl by to pro vás ideální telefon, nebo bystě některé parametry a specifikace upravili?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)