Menu

Ideální telefon pro fanouška Androidu? Tohle jsou nejrozšířenější specifikace

Společnost AnTuTu je známá svými benchmarky. Stovky tisíc lidí po celém světě si testují výkon svých telefonů. Díky obrovskému množství dat, které má AnTuTu k dispozici, můžou sestavit ideální telefon pro fanouška Androidu, který má v sobě nejrozšířenější specifikace.

AnTutu zveřejnilo nejrozšířenější specifikace u telefonů

Aplikaci AnTuTu pravděpodobně nemusíme našim čtenářům představovat, slouží k měření výkonu jednotlivých telefonů. Výsledky se pak odesílají na servery společnosti, ze kterých následně vznikají různé žebříčky. Samozřejmě se posílají i informace o samotném telefonu, a právě těchto dat nyní využili pro vytvoření ideálního telefonu pro fanouška Androida.

Proč píšeme fanoušek Androidu? Jednoduše z toho důvodu, že údaje jsou založeny z informací benchmark testů AnTuTu. A zrovna testování výkonu pomocí benchmarků není činnost, kterou by prováděl klasický uživatel, ale spíše někdo, kdo se o Android a obecně technologie zajímá. Data byla zaznamenána od dubna do června tohoto roku. Takže jaké jsou nejrozšířenější specifikace u smartphonů?

AnTuTu Benchmark
AnTuTu Benchmark
Developer: AnTuTu
Price: Free

Nejrozšířenější specifikace u telefonů v AnTuTu

Nejrozšířenější displej má velikost 5,5 palce (celkem na 20 procentech zařízeních) a Full HD rozlišení, průměrná velikost displejů se ale neustále zvyšuje. Dá se tedy očekávat, že brzy bude 5,5 palce nahrazeno vyšší úhlopříčkou, na druhém místě jsou už nyní 6 palců velké displeje. Zajímavé je to, že rozlišení 1440p se používá minimálně a FullHD rozlišení je v podstatě standardem. Najdeme jej na téměř 60 procentech všech zařízení.

Nejoblíbenější a nejrozšířenější jsou čipsety od společnosti Qualcomm, které jsou na 54 procentech zařízení. Na druhém místě s rozšířeností 14 procent možná trochu překvapivě nalezneme Kirin čipsety, které pohání Huawei a Honor telefony. MediaTek obsadil třetí místo s 13 procenty a až na čtvrtém místě je Samsung s Exynos čipsety a rozšířeností 8 procent. Důvodem, proč je Samsung tak nízko, je hlavně to, že často u svých modelů používá také čipsety společnosti Qualcomm. Kdyby se využívaly na všech modelech výhradně Exynos čipsety, tak je Samsung na druhé pozici.

nejrozsirenejsi znacka cipsetu

Nejoblíbenější a nejvyužívanější paměť RAM je 4 GB, kterou najdeme na 34 procentech zařízení. Na druhé pozici už je ale 6GB RAM, které nalezneme na 29 procentech zařízení. Ještě větší 8GB RAM je prozatím hodně okrajová, najdeme ji pouze na čtyřech procentech telefonů. U úložiště už je to vyrovnanější, nejoblíbenější je 64 GB, tuto velikost preferuje 44 procent uživatelů. Na druhém místě je pak 32 GB paměť, kterou nalezneme na 21 procentech zařízení. Nahoru už se ale pomalu dostává i 128GB vnitřní paměti, které se nachází na 17 procentech mobilů.

Na úplný závěr je vidět to, která verze Androidu je u uživatelů AnTuTu nejrozšířenější. Android 8 Oreo vyhrává s rozšířeností 27 procent, na druhém místě je Android 7 Nougat s 19 procenty. Třetí místo pak obsadila mírně vylepšená verze Android 8.1 Oreo s 13 procenty. To je hodně zajímavé, protože se značně liší od údajů společnosti Google, která každý měsíc zveřejňuje celkovou rozšířenost jednotlivých Android verzí. Vyvodit z toho jde, že uživatelé, kteří se zajímají o Android a technologie, chtějí mít co nejnovější verzi Androidu.

nejrozsirenejsi verze androidu antutu

Jak tedy vypadá ideální telefon pro fanouška Androidu?

Pokud si z každé kategorie vezmeme nejoblíbenější část. Vyjde nám poměrně přesná ukázka toho, jak by měl vypadat ideální telefon pro fanouška Androidu. Displej by měl mít velikost 5,5 palce s FullHD rozlišením, čipset by měl být od společnosti Qualcomm, doplněn by měl být o 4GB RAM / 64GB vnitřní paměť a běžet by měl na Androidu 8 Oreo.

nejoblibenejsi telefon specifikace 2018

Byl by to pro vás ideální telefon, nebo bystě některé parametry a specifikace upravili?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Petr88

Petr88 6

17.7.2018 18:59

To odpovídá 😀 mám Xiaomi Redmi note 5, 4/64, fullhd+, android 8.1

Carda

Carda -3

17.7.2018 20:23

Pro mě je ideál zkrátka to nejlepší co je aktuálně možný zabaleno do těla který bude mít na starost 6″ 16:9 displej, rozlišení klidně 2K nebo FullHD, může být s menšími rámečky a čtečku na přední straně buď v rámečku jako Mate 10 nebo rovnou v displeji.

GoldenCubeCZE

GoldenCubeCZE 5

17.7.2018 20:43

To je mi náhodička :D budu si kupovat telefon, co má 6″ (2. Místo), procesor od Qualcommu (Sd 636), Ramku 4 GB, interní paměť 64 GB a FullHD rozlišení XD… Ideální mobil…
Je to Xiaomi Redmi Note 5

Kulichoid

kulichoid 148

18.7.2018 2:01

Tento žebříček mi přijde demagogický. Nejedná se o ideální telefon pro fanouška Androidu, ale o ideální telefon pro ty, co použili AnTuTu. A spuštění si AnTuTu není to samé, co používání telefonu s Androidem. Navíc, jak se pozná, co je pro uživatele ideální? Největší prodejnost nějakého parametru ještě neznamená, že je ideální. Pokud se pletu, pak se omlouvám.

Daevis

David TrlicaRedaktor 51

18.7.2018 8:39

@kulichoid: Uživatel AnTuTu a “fanoušek Androidu” jsou odlišné skupiny uživatelů? I diskuze zde na webu ukazují, že benchmarky a testování výkonu zajímá hlavně ty, kteří se obecně o technologie a Android zajímají. Samozřejmě, že se můžou najít i lidé, které technologie vůbec nezajímají a přesto si benchmark spustí. Ve spojitosti s AnTuTu jde ale o zanedbatelné číslo vzhledem k tomu, že se tyto statistiky dělají ze stovek tisíců až milionů záznamů.

A proč by to neměl být ideální telefon pro fanoušky Androidu? Data jsou ze skupiny lidí, kteří dejme tomu rozumí technologiím, baví je a vědí co a jak mají v telefonu a proč zrovna tento telefon zvolili. Velmi dobře to jde vidět třeba na našich víkendových hlasovačkách, když se řeší téma spojené s nějakými specifikacemi. Zatímco klasickému uživatelovi, který přijde do obchodu bude v podstatě jedno, jestli má telefon čipset MediaTek nebo Qualcomm. “Fanoušek Androidu” ale například ví, že Qualcomm má lepší podporu, proto zvolí telefon se Snapdragonem. A tím se vracíme opět na začátek, vzhledem k tomu, že AnTuTu využívají hlavně nadšenci do technologií a Androidu, se tak dají výsledky z žebříčku použít k jedné určité skupině.

Kulichoid

kulichoid 148

18.7.2018 10:52

David Trlica:
Díky za upřesnění.

Libb

Libb 77

18.7.2018 12:14

Ach jo, když u každého grafu je plus minus třetina “other“, k čemu to je? Kdyby tam byly rozsahy, bylo by to použitelné, ale takhle to může znamenat cokoliv.

Vovi

vovi56 6

18.7.2018 14:13

Je fakt, že skoro každý fanoušek Androidu už o Antutu slyšel, dost z nich si to i párkrát spustilo. Ale rozhodně to nedělá každý; tyhle benchmarky toho moc nenapoví o tom, jak se telefon chová při běžném užívání. Co je mi platné špičkové Antutu skóre, když je telefon pro praxi špatně odladěný; o kvalitě foťáku se z Antutu taky nic nedozvím.
Na fórech, kde se pohybuji, určitě nadpoloviční většinu uživatelů tvoří “fanoušci Androidu”. A zájem o Antutu dost upadá, zvlášť po tom, co se na nejmenované výrobce provalila aféra s optimalizování běhu při spuštěném Antutu. Mám pocit, že honba za top skóre v Antutu je něco, jako idiotské navyšování počtu megapixelů na miniaturních čipech kompaktních foťáků v minulosti. Až lidi pochopí, že kvalita a užitečnost telefonu netkví v jakémsi šestimístném čísle, bude Antutu zapomenuto.

Podle ohlasů z fór bych řekl, že Antutu používají jen “honiči”, kteří sobě i ostatním musejí dokázat, že mají všechno lepší a větší než soused. Takoví se najdou i mezi fanoušky Androidu, ale i mezi těmi “ostatními” je jich spousta.

Cardi

cardi -369

18.7.2018 19:46

6.2, ctecka uplne jedno kde, ale top bude S10 v display, 2K klido i vic, amoled, ramecky jako tedka top samsuny i mensi neni problem..

Daniel_veltrusky

ElDanny 0

19.7.2018 8:35

Pardon, ale vyvozovat oblíbenost dané specifikace dle četnosti v Antutu je zkrátka nesmysl. Při výběru mobilního zařízení uživatel sleduje, a to je globální hledisko, zejména cenu a potom další parametr, kterému dává přednost (velikost, dual sim, chipset atd.). Vše ostatní se odvíjí od toho, jaký budget si uživatel stanovil. Dejme tomu, že uživatel má neomezený rozpočet, na velikosti mu nezáleží. Co si vybere? SGS9+ nebo například LG V30? Asi nikdo si neřekne chci LG V30, protože preferuji 4Gb RAM oproti 6Gb RAM. To samé platí o verzi Androidu. Samozřejmě, že každý power user chce mít co nejnovější verzi Androidu.

Důležité je, vždy si nejdříve uvědomit, co soubor dat říká, následně z něj můžu logickými metodami odvozovat. Podobné indukce o oblíbenosti komponent lze dělat například u PC, kde si uživatel může snadno sestavit zařízení dle toho, jaké komponenty jsou jeho oblíbené. I zde samozřejmě hrají prim finance. U mobilních zařízení je uživatel vždy odkázán na kompromis, který pro něj výrobce přichystal. Z grafů lze tedy vyčíst pouze jakási univerzální sestava.

Uni

uni -225

19.7.2018 9:41

ElDanny: Ale tady se až tak nehovoří o uživateli, ale o fanouškovi. Fanoušek si pustí z fandovství do věci AnTuTu, který je uživateli upřímně u…. Tedy, dle statistiky uvedeno, jaký telefon je “ideál”.

Daniel_veltrusky

ElDanny 0

19.7.2018 10:14

uni: Ať fanoušek nebo uživatel, oba dva vybírají ze stejného souboru zařízení, které je aktuálně dostupné na trhu. Ani fanoušek a ani uživatel si nemůže nadiktovat, jaké komponenty chce do svého zařízení. Výše uvedené statistika je interpretována chybně. Nejedná se o ideál, jedná se o nejčastější výskyt daného prvku z předem definovaných variací.

Uni

uni -225

19.7.2018 10:42

ElDanny: No vzhledem k tomu, že vznikají stovky přístrojů měsíčně a celkový počet je v desítkách tisíc (j, Android platforma je skutečně NESKUTEČNĚ roztříštěná, vývojářské peklo), tak si v podstatě vybíráš konfiguraci:) A pokud s cílem flash vlastního OS (typicky Lineage), tak si vybíráš opravdu ten HW:)

Bicista

bicista 61

19.7.2018 11:05

Antutu jsem nikdy na svych telefonech nespustil, staci mi ze to za me udela nekdo na youtube :))) a ja se pak podivam, nez abych si to instalil do sveho founu :)

Daniel_veltrusky

ElDanny 0

19.7.2018 12:02

uni: To, že vznikají stovky přístrojů neznamená, že se nejedná o přibližně stejné kombinace, navíc to platí hlavně o čínských zařízeních, které mají z 99% chipset MTK. Zkus například najít telefon se Snapdragonem 660 a alespoň QHD rozlišením. Nic takového prostě neexistuje a to je to, co se snažím ukázat. Nemůžeš si vzít dva a více random parametrů a vždy podle nich zajít přesně to, co bys preferoval.

Uni

uni -225

19.7.2018 14:09

ElDanny: Podobný syndrom je i u laptopů. Koukáš na miriádu modelů, zadáš dva chtěné parametry a je po výběru:)

Ski

ski -1

25.9.2018 8:48

Ideální pro mě může zahrnovat i reálnost dostupnost na co člověk má
a nebo naopak ideál o čem člověk sní.
Takže souhlas – je to o nabídce a poptávce spíš než o ideálu – co bych chtěl.
Jsem spokojen s tím co mám. Rozhodně 2k větší displej a ideál je rozhodně úsporný a rychlý procesor a k tomu baterii s větší kapacitou, lehkou a která se rychle ale šetrně nabije,tak aby měla dlouhou životnost.
Ideální co je reálné nebo co bych chtěl ? Musím rozlišovat.

RSS (komentáře k článku)